• Ana Sayfa
  • »
  • KENDİ İSMİNİZİ DEĞİŞEBİLİRSİNİZ?

KENDİ İSMİNİZİ DEĞİŞEBİLİRSİNİZ?

KENDİ İSMİNİZİ DEĞİŞEBİLİRSİNİZ?
 Sevgili dostlarım sayın başbakanın düşündüğü anayasanın içinde Türk sözcüğü yok ne imiş ırkçılığı çağrıştırıyormuş  ben ırkçılığa son derece karşı olan bir insanım. Şimdi soruyorum  onları alevi suni diyerek sizler en büyük ırkçı değil misiniz insanları dininden ırkından dolayı ayrıştıran sizler değil misiniz. Evimizdeki yüzde elli insanları zor tutuyorum diyen kim. Türk kelimesini anayasadan  çıkararak bu devletin ismine  ne diyeceksiniz kimliğimizde uyruğu bölümüne ne yazacaksınız göklerde dalgalanan bayrağımıza kimin bayrağı bu dedikleri zaman en cevap vereceksiniz milli maçlara hangi isminle çıkacağız. Dünyada her devletin bir ismi var  Gürcistan, Azerbaycan, Hollanda, Fransa v.s. v.s. bizim ne olacak  yoksa imi değişip Osmanlı mı koyacaksınız.

              Bakın beyler geldiğinizden günümüze kadar milli olan tüm değerleri ya sattınız ya da yasakladınız insanların yaşam biçimine el attınız örf ve adetlerinden soğuttunuz. Siz yeni bir arayış içindesiniz bunu bu dünya da aramayın gidin başka gezegenlere oralarda arayın. Millete verdiğiniz zarara yetmedi şimdi devlete zarar vermeye  başladınız. Türk kelimesi sizlere neden rahatsız ediyor  Türkiye de onlarca  ırk vardır işte bunların hepsine birden bir ad verilmiştir o da Türk milletidir. Hiç  kimse seçme şansına sahip olmadığı ırkından ötürü sorumlu tutulamaz. Yalnız onların  yaşadığı ülkenin yasalarına ve kurallarına uyma zorunluluğu sorumluluk alanına girer.

                     Evet beyler ırkınız dininiz en olursa olsun buna kimse karışamaz ama cebinizde taşıdığınız kimlikteki Türkiye cumhuriyeti vatandaşı ibresi bağlayıcıdır. Her yurttaş buna saygı gösterirken ülkenin başbakanı Türk kelimesinden rahatsız olmuş gibi anayasadan çıkarma  gayreti içinde olursa ona iki çift sözüm var ben   Türkiye cumhuriyeti ismi altında yaşamaktan memnunum kim vatansız kimliksiz olmak istiyorsa o onun sorunu o kimliği taşımaz kendisine başka bir isim bulur orda yaşar. Dünyada bir  sürü devlet var ismi Türk olmayan iltica eder kalan yaşamını orda tamamlar. Yoksa beni ve benim gibi  düşünenleri zorla bir kimlik altına alamaz. Sayın başbakanım Türk kelimesi sizleri rahatsız ediyor mu bilmem ama ben rahatsız olduğum yerde  kalmam şunu açık ve net yazıyorum  Türk milletinin bir ferdi olarak yaşamak  benim kırmızı çizgim bu ülkede ne Türk bayrağının ismi değişir ne de Türk milli takımının ismi değişir bunu böyle bilin evet kendi isminizi değişebilirsiniz bu beni hiç mi hiç ilgilendirmek ama ülkenin ismini değişemezsiniz.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4057