kendimi arıyorum

Sevgili dostlarım ben bir tarafım siyasi görüşüm beni halkım ne kadar solcu görmek istiyorsa o kadar solcuyum.

 Sevgili dostlarım ben bir tarafım siyasi görüşüm beni halkım ne kadar solcu görmek istiyorsa  o kadar solcuyum. Ama son günlerde partimiz olan CHP de gelişen olaylar beni üzüyor  kendilerini seçilecek yerlerde aday göstermediler diye ağlaşanları seyrettikçe kendimi aramaya başlıyorum ya arkadaş yıllardır belediye başkanlığı yapmışsın yeter artık gençlerin önüne açayım dememişsin göstermediler diye partinden istifa etmiş başka  yere gitmişsin. Allah aşkına sen kendini ne sanıyorsun? Ne de  genel merkez veya bağlı olduğun parti teşkilatına kararına saygı duymuyorsun seni kim o yere getirdi teşkilata kim aldı teşkilat bunun yanlışı   var mı onlar mı yanlış yaptı? Yoksa ağlayan sizler mi bakın beyler siyasette  kimse bulunmayan kumaş değil herkes haddini bilmeli teşkilatın aldığı karara saygı duymalı ve dört elle partisine  sarılmalı. Söz konusu sen ben değiliz ağlayan, kan kaybeden, uçurumun kenarında bekleyen ülkemdir. Bu ülke ağlayarak değil  can verilerek bu hale geldi kimse ihanet içinde olma hakkını kendinde hissetmesin. Gün daha fazla birlik daha fazla  bağlılık günüdür kimsenin seçileceği makamı beni ilgilendirmiyor  benim sevdam ülkem inançlı herkes önce ülkesini düşünecek sonra kendisini ülkem yerle bir olduktan sonra ben  Harun kadar zengin olsam ya da bakan olsam neye yarar.

                      Evet seçime kısa bir süre kaldı. Adaylar netleşti işler kızıştı gün geçtikçe iktidar sözde demokrasi ile yola çıkacak millet ağzına bal çalacak üç dönem olduğu gibi bu yüce millet bunların yalanlarına kanacak onlardan olmayanlarda partisi  aday göstermedi diye kızacak bu olacak iş mi ayıptır  ülkenin geleceğine bir kazıktır. Herkes aklını başına alsın bu iktidar bir daha göreve gelirse millet geçmişini  arasın. İnanın öyle işler oluyor ki ben nerdeyim diye kendimi aramak zorunda kalıyorum. İnanın bu seçim AKPlilerle  olmayanların bir  seçimi olmalıydı ama olmuyor birileri birleşilmeli görüşü taşıması gerekirken seçime giriyor İstanbul da işçi partisinin sanatçı aday gibi ya arkadaş senin alacağın oyu CHP si ile birleştirip bu iktidara dur demek gerekirken aday  olup neden iktidara yaranıyorsun. Sonra da ulusalcılıktan, özgürlükten  ülkeden konuşuyorsun  bu millet bunu yer mi sanıyorsun?

                           30 mart seçimleri zulmün, soygunun, yalanın, dini siyasete alet edenlerin sonu olmalı. Bunun içinde küskünlükler bahane olarak gösterilmemeli ilçemde  başarısı ile ün yapmış belediye tekrar iş başına getirilmeli il genel meclisine de üç kişi göndermeli işte bu başarılır ise kendimi bulurum  yoksa yıllar geçse de kendimi ararım. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1238