KONUŞMAYIN NE OLUR‏

Merhaba sevgili okuyucularım gündem değiştirme uzmanı A.K.P si iktidarı kafaları karıştırmaya devam ediyor. İ.Ş.İ.T denen terör örgütü
    Merhaba sevgili okuyucularım gündem değiştirme uzmanı A.K.P si iktidarı kafaları karıştırmaya devam ediyor. İ.Ş.İ.T denen terör örgütü 49 rehinemizi  teslim etti bu nasıl oldu neden verdilerden çok neden almışlardı tartışması başlattı oysa rehin alınmadan önce uyarılmış, güvenlik kurumları haber vermiş, Musul valisi makamını terk etmiş bizimkiler rehin alınmaları için neden konsoloslukta beklemiş tüm bu soruların yanıtı bu iktidarın döneminde mümkün değil mümkün olsa bile açıklayacak hiçbir kurum yok çünkü kimsenin çıkıp doğruları söyleyecek ve başını sıkıntıya koyacak halide yok sayın başbakanımız vatandaşlarımızın kurtarılmasında isimsiz kahramanların olduğunu hatırlattı. Evet bu terör örgütü  için devreye sokulanlardan bazıları da din adamlarıydı . özellikle Güney doğuda  sınır ötesi akrabalık ve dini görüşleri nedeniyle bilinen din adamları İ.Ş.İ.T adına çalışan din adamlarıyla bir araya getirildi, vatandaşlarımızın  teslim edilmesinde bu kişilerin rolü tartışılmazdır. Daha öncede  Suudi  Arabistan da  ceza evine konulan ve ölüm cezası ile cezalandırılan bu kişiler  içinde din adamları kullanılmıştı devrede de  diyanet işleri başkanı vardı.

              Evet ülke olarak 49 vatandaşımızın kurtuluşu ile sevinçliyiz ama gelişen olayların neticesinden haberimizin olmayışı bir çok soruyu  yanıtsız bıraktı  İnsanlar   merak ediyor bu insanlar niçin alını hiç birinin bunu kanamadan nasıl neden verildi aynı açılım süresi gibi siz analar ağlasın mı  istiyorsunuz sorusu gibi ne yani 49 kişinin hayatı önemli değimli dedirtmeye başlattı oysa vatandaş bilgilenmek yaşadığı ülkede gerçekleri öğrenmek istiyor tabi o vatandaşlarımızın hayatı önemli ya peki ülkenin itibarı, onuru hiç mi önemli değil ne verdiler veya sözünü ettiler bilen yok gerçekleri öğrenmek milletin hakkı ama milleti yalnız oy olarak gören bu iktidar bu olayların gelişmesi ve çözümü süresini de bir çok gerçekleri halkından saklamış hatta öğrenmemesi için yasaklar bile getirmiştir.

               Sevgili dostlarım orta doğu zor bir coğrafya bu coğrafyada  dik durmak için adam gibi politikalar üretecek devletin karizmasını ön planda tutacaksın bu iktidar döneminde dış politika ekside olunca el aleme rezil olmak kaçınılmaz oluyor İ.Ş.İ.T ve diğer olaylarda olduğu gibi. Konsolosluğumuzun basılması görevlilerin kaçırılmasının sorumlusu olanlar, şimdi vatandaşlarımızın getirilmesini de politik malzeme olarak kullanmamalı ve yaşananlardan ders çıkarmalı. Rehin  alınan  ve ülkeye getirilen başta konsolosumuz olmak üzere hiç biri televizyonlara çıkıp konuşarak insanların kafasını karıştırmamalı konuşacaksa adam gibi doğuları konuşmalı yada ömür boyu susmalı çünkü onlar konuştukça insanların kafası karışıyor devlete olan güvenleri zayıflıyor.


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8710