KORKMAYIN

KORKMAYIN
Sevgili ARTVİN post gazetesi okurlarım zor bir sürecin içine girdik ülkeyi yönetenler tek adamlık anayasa değişikliği için her türlü sözü ve işi yapmaktan çekinmeyecekler, karşı görüşteki kişilere tahammül edemeyecekler baskı ile korkutmaya çalışıcaklar siz hiç bir uygulamadan korkmayın demokratik sınırlar içinde görüşlerinizi savunun . Evet karar Zaman`ı millette özgür bağımsız, cumhuriyet ilkelerine bağlı uygar bir ulus mu olacağız, yoksa yüz önceki gibi millet yerine ümmet denilen kişilerden mi olacağız. Milletin yarısından korkup evet oyu isteyenler sonuç ne olursa olsun yarın milletin yüzüne bakamayacaklar milletten korkarak milletin huzuruna çıkılmaz. Evet yanlıları milletten korkmasalar milleti birleştirmek yerine kutuplaştırmayı tercih ederlermiş idi? 
Değerli dostlarım ülkemizin yedeği olmadığı gibi başka milletimizde yok mevcut eli altı milyon seçmenlerimiz ile sandık başına gideceğiz bunların iki tercih Hakkı var evet veya hayır her iki görüşteki insanlarda bizim insanımız ve kardeşlerimizdir her kes özgürce oylarını vermeli seçimden sonrada birlik ve beraberlik içinde hayat devam etmeli. Benim üzüntüm daha işin başında ayrıştırıcı sözlerin kullanılıyor olması ve daha vahimi bunu yapanların ülkenin başında olanların olması. Oysa her kesi özgür bırakıp ülkesinin geleceğini , çocuklarının ve torunlarının geleceği için korkutulmadan karar vermesini sağlamak ülkeyi yönetenlerin görevi olmalı. 
Sevgili kardeşlerim ben hak, hukuk, barış ve dostluğun olduğu insanların birey olarak birlik ve beraberlik içinde yaşadığı aç ve susuz kalmadığı bir Türkiye hayali içindeyim bilmiyorum bu hayalimle çok şey mi istemiş oluyorum ama bu benim olmazlarından olanı. Evet son iki ay verilecek olan karar bireysel ekonomik ve makam hayalleri ile değil, aydınlık, çağdaş tam bağımsız Türkiye cumhuriyetinin geleceği için oy kullanmalı . Evet zor günlerden geçiyoruz bu denli ekonomik ve makam peşinde olunan bir ülkede sağlıklı karar vermek için çok derinlerdeki vicdanların sesini sessiz bir şekilde dinlemek gerek ne diyeyim korkmadan karar vermenizi arz ediyor hadi hayırlısı diyorum


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4830