LİMAN‏

Sevgili okuyucularım Hopa limanı yıllar önce Hopalı iş adamı sayın Turgay Ciner tarafından satın alındı.

 O günleri çok iyi hatırladığım için yazıyorum. Sayın Ciner  buradan para kazanmak için değil Hopalı olduğundan ötürü kendine yakışanı yaptı.  Bir çok etkinlikte ve değer taşıyacak şekilde ilçemize katkı sağlamış merhum babasının ismini taşıyan okul yaptırmış v.s. v.s. tüm hizmetlerinden ötürü ilçem adına şükran duygularımı iletiyorum ve sıkıntımızı kendilerine arz ediyorum.

                           Sayın Ciner Hopa limanı kömür tahliye işi   yapıyor. Bu işini yaparken bölge halkı kömür tozu ile iç içe yaşamak zorunda kalıyor size olan minnet duygusundan ötürü ses çıkarmıyor. Ama ben sesimi çıkarmak halkımı kollamak zorundayım  benim gazetecilik anlayışım milletimin refahı, onların sağlığı ve bilmediğiniz işleri yazmaktır. Sizin veya bilginiz dışında  göndermiş olduğunuz genel müdürünüz işinizi takip etmiyor kendi işini yapıyor. Özel işine karışacak değilim komşu ilçemizde yaptığı yatırımı da eleştirmiyorum yalnız bu insan sizin hemşeriniz olan  bölge halkı ile sıkıntı yaşıyor  kömür tozu ile halkı birlikte yaşamaya zorunlu kılıyor. Mağdur halk sizin yaptıklarınız işler için bu günlük susuyor sakın bu suskunluğu uzun sürecek gün gelecek feryat edecek işte o günü yaşamak istemiyorsanız Hopa limanına duyarlı, insan sağlığına değer veren, çevreye saygı duyan birini gönderin.

                          Evet sayın genel müdürüm sizi  şikayet ediyorum çünkü çizmenin boyunu aştınız bölge halkını hiç saydınız. Şimdi de limanda konaklayan geçimini balıkçılıkla yapan ufak tefek kayıkçıların peşine düştünüz onları limandan atmaya çalışıyor başınızın çaresine bakın diyorsunuz bakın sayın genel müdürüm bu liman  Hopa da olduğu için sayın Ciner satın aldı, buradan bir beklentisi de maddi olarak yok.   Sizin bölge halkına verdiğiniz zararı da bilmiyor ama bundan sonra bilecek ve siz ilçemden gideceksiniz. Bu iş sizin işiniz değil siz gidin komşu ilçemizde yaptığınız yatırımın gelirini  kendinize sağlayın. Benim ilçemin insanını daha fazla üzmeyin onların sabırlarını ölçmeyin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8556