MACERA ARANIYOR

MACERA ARANIYOR
Merhaba değerli dostlar bir süreç yaşandı toz duman içinde… safların tutulduğu, hakların  arandığı, demokratik tepkilerin gösterildiği yorgun ve acımasız  zamanlardı evet ön seçim istiyorduk  bunda haklı idik ama olmadı sesimize es geçildi vilayetimizin örgütleri acımasızca karşı karşıya geldi getirildi. Gün geldi hesaplar soruldu acımasızca hem de ne hesaplar, gerçek hiçbir zaman gerçek olarak söylenmeden dile getirildi hep dört bir yana savrulan ve acılar içinde yaşanan bir devrin hep tek taraflı olarak sorgulanması yapıldı, oysa herkes herkes kadar suçlu, herkes herkes kadar masumdu tek suçlu sistemdi bizler ön seçim isteyerek sisteme karşı durduk ama bunu birileri kendine karşı imiş gibi algıladı ve bir adım öne atmadı. Evet bir eksik vardı oda yüzleşmenin hep tek taraflı yapılması, kimse bunu sorgulamaya yanaşmadı gösterilmek istenen ve gösterilen hep birilerinin masum, diğerlerinin sonuna kadar suçlu olduğu idi böyle düşünenlerin yüzünden ilçe örgütleri dere geçerken at değiştirmeye kalktı ve istifa etti onlar kendilerine göre haklı idiler , partinin önünü açalım dediler doğrusu olan onların istifalarını kabul etmemekti ama bunu da yapmadılar. Bu yaklaşımın ne kadar doğru olduğuna zaman karar verecek. Ön seçim arzusu seçmenlerin yıl boyu uğraş verdikleri bir çalışmadır. Bu ülkede herkesin herkes kadar hakkı olduğunu anlatmaya çalışmaktır.

         Şimdi birlik ve beraberlik zamanı süreç tamamlandı artık parti konuşmalı ama bir şey yapılmalı oda aday olacak kişiler üyeleri ile yüzleşmeli, hiç kimseye ve hiçbir kuruma kırgınlık, kızgınlık olmadığını ifade etmeli kısacası her kes gibi onlarda öz eleştirilerini vermeli. Amaç sadece yaşanan gerçeklerin tek boyutlu olmaması adına yükselen o sesin bir dönemin perde arkasını çok yönlü olarak ele alma isteğidir. Çünkü yaşama, hak arama, direnme, ifade etme en kutsal haktır. Bu hak birilerinin şahsı çıkarı doğrultusunda yönlendirilemez, hak arayanlar suçlu ilan edilemez. O süreç Artvin halkının yüreğinin sesidir süreç kötü yönetilebilir ama istek tartışılamaz.  Evet arkadaşlar böylece bir dönemi de tamamladık şimdi önümüze bakmalıyız ben haklı idim sen haksızdın gibi sözler iktidara giden C.H.P. sine zarar verir ben ilk defa bir ışık gördüm taaaa… uzaklarda o da C.H.P sinin iktidar ışığı bu süreci partimiz adına, karanlıklar gömülen ülkemiz adına yakalamalıyız ışığı yakalamadan aydınlığa kavuşamayız.
            Sevgili dostlar görüşünüz ne olursa olsun sevdanız ülkenin olsun yaşanılan süreci birlikte yaşıyoruz iç ve dış politika iflas etmiş emanet bir başbakan gelmiş millet vekillerini bşle kendi seçemiyor adalet dinlemiyor, insanlar ürkmüş konuşamıyor, hiç kimse ne oluyor beyler neden her kes anayasanın ön gördüğü şekilde davranmıyor diyemiyor, üç saat önce konuşulan üç saat sonra aynı kişice yalanlanıyor her kes birilerini suçluyor kısacası ülke iyi yönetilmiyor . bu ülke hepimizi  bize bu ülkeyi altın tepsi içinde sunmadılar onun için her kes bir şey yapmalı. Önümüzde tarih kadar değer taşıyan bir seçim var bu seçimde ya kendi ve çoluk çocuğunuz geleceği için oy vereceksiniz ya da macera arayan birinin gönlünü yapacaksınız . benim sizlerden arzum  değişin kendiniz değisemiyorsanız oyunuzu değiştirin bir defa da C.H.P sini deneyin. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 950