MAĞDUR OLAN HALK‏

MAĞDUR OLAN HALK‏

Merhaba değerli dostlarım gazetemiz Artvin ilinin bir çok ilçesinde okuyucusu var onun için ben çoğunlukla geneli kaplayacak yazı yazmadan yana biri olmama rağmen zaman zaman Hopa için yazdığım yazılarımda oluyor bunun için diğer okuyucularımdan özür dilerim. Evet bu gün de Hopa da yaşanan bir adaletsiz olayı yazacağım. İlçemiz büyüdükçe sorunlarda büyüyor bu sorunların en önemlilerinden biride  şehir içi toplum taşımacılığı köylerde ilçeye taşımacılık yapan araçlar şehir içine sokulmama kararı tam bir adaletsizlik  Yoldere , Çavuşlu, Koyuncular, Çamlı köy,Su gören köyü ve diğer tüm köylerin yolcuları şehir içine sokulmuyor Hopa girişteki viyadük denen yerin altında indiriliyor, inen vatandaş şehir içine veya hastane civarına gitmek için ikinci dolmuşa yanı şehir içi dolmuşa binmek zorunda  kalıyor böyle bir uygulama kimin fikri bilmiyorum ama bu çok büyük yanlış ve ayıp derhal yetkili kişi ve kurumlar bir an önce bu yanlıştan dönmeli adil olan yapılmalı. Örneğin su gören den kalkan dolmuş şehir içinin orta yolundan hastane ye kadar gidiyor ve sahil denen en son yoldan geri dönüyordu böylece kimse mağdur olmuyor  araç değiştirmek zorunda kalmıyordu artı köyden kalkan araçlar şehir içinden bir tek yolcu bile almıyor şehir içi dolmuşları mağdur edilmiyordu.

            Sevgili belediye Başkanım ve yetkili diğer çalışanları seçmenleriniz şehir içinde olduğu için mi  köylülere böyle bir uygulamayı yakıştırdınız diye söyleniyor köy halkı ben Başkanın adil bir kişi olduğuna inandığım için bu işi çözeceğini düşünüyorum ama kuşkularımı da dile getiriyorum ben görüştüğüm bir yetkili  bizim  alanımızı kapsamıyor bu yasağı ve böyle bir kararı kaymakamlık aldı dedi ve daha ileri götürerek köy muhtarına vali beyle bir görüşün o bir çözüm üretir diyerek sorumluluktan kaçarcasına söylediği bu yönlendirme asla inandırıcı değildir. Daha korkunç olan tüm köy dolmuşlarını viyadük denen yerin altında toplanması ve o yerin son durak olması büyük kazalara neden olabilir çünkü yer o kadar araçları barındıracak, yolcuları indirip bindirecek uygunlukta değil Allah korusun olacak bir kaza sonunda sorumlu olan ilk belediye olur bu denli sorunlar karşılaşmak istemiyorlarsa topu sağa sola taca avuta atmasınlar adil ve doğru olan ne ise halkın  çıkarlarını ön plana çıkaracak şekilde yapsınlar.

                Sevgili şehir içi dolmuşçu arkadaşlar evet yüklü bir para karşılığı o hattı aldınız zarar ettiğinizi sanmıyorum artı köyden kalkan dolmuşçular şehir içinde de yolcu almıyor ama siz yinede onlara karşı çıkıyorsunuz düşünemediğiniz şey köy halkına karşı olmanızdır burada köy dolmuşçuları değil köy halkı mağdur olacak ulaşmak istediği yere iki dolmuşla gidecek ekonomik olarak ta  etkilenecek. Sizlerden rica ediyorum baskı yaptığınız yetkililerle görüşün biz köylü vatandaşın mağdur olması yönünde alınan bu karar doğru değil doğru olan her köy dolmuşu kendi yolcusunu hastane ye kadar götürebilmeli. Şimdi soruyorum Hüsnü Ciner veya Yavuz selim ilk öğretim okuluna gidecek olan çocuklar viyadük denen yerin altında ikinci araca binmesi onun için ayrıca ücret ödemesi sizleri üzmeyecek mi. sayın Kaymakamım halk böyle bir yasaklamayı sizin verdiğiniz yönünde   yönlendiriliyor belediye ve diğer sorumlular Kaymakam bey in kararı diyor lütfen mağdur olan kişileri yerinde incelemenizi ve vermiş olduğunuz kararı son kez gözden geçirmenizi arzu ediyor saygılarımızı sunuyoruz.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8257