MAHALLE BASKISI YAPILMASIN

MAHALLE BASKISI YAPILMASIN
Merhaba sevgili Artvin Post gazetesi okurlarım dün koalisyon için ilk görüşmeler AKP ile CHP arasında yapıldı  gelişmeler olumlu ve seviyeli geçmesine rağmen basın kuruluşlarının bazıları bu iş olmaz, bunlar koalisyonu karmaz, asla anlaşamazlar, daha ilk günden güven konusu konuşulmaya başlandı gibi olumsuz sözler israf ederek insanları umutsuzluğa doğru sürüklemeye başladı. Bakın beyler sizler ne düşünür neyin peşindesiniz bilmem ama ben ülkemi düşünüyorum ve meclis sayısının içinden bir koalisyon çıkması gerektiğine inanıyorum bu millet 7 Haziran seçimlerinde sandığa gitmiş oyunu kullanmış meclis aritmetiği şekilde göründüğü gibi çıkmış ve bu tabloyu okuyun buna göre hükümeti kurun ülkenin kaybedecek zamanı yok iç ve dış düşmanlar homurdanmaya başladılar bir an önce hükümet belirlenmeli bunun için basın dahil  her kes  taşın altına elini sokmalı. Evet ilk görüşme olumlu geçti bana göre en azından sayın Başbakan CHP nin şart koştuğu on dört madde için bunların dokuz maddesi bizde de  var dedi geriye kaldı beş madde  bunun bir ikisinde anlaşma sağlansa başka sıkıntı kalmıyor.

           Bakın ulusal basının tantanacı gazetecileri işiniz gücünüz olumsuzluklar sizler hiç mi iyi bir şey düşünüp okurlarınızla paylaşmazsınız işiniz olumsuzluklar üzerine mi yürüyor buradan mı para kazanıyorsunuz bilmem ama bildiğim tek şey var milletin artık umutsuzluklara dayanacak gücü kalmadı daha ilk görüşmede alim kesilip ahkam kesmeye ve sonucu belirlemeye başlayanlar siz bu tahminleriniz neye göre yapıyorsunuz? Ben fazla tahmin yürütmeyeceğim tek bir şey yazacağım CHP nin on dört maddesi için sayın Başbakan bunların dokuzu bizde de var demesi benim bu iş olacak deme noktasına getirdi . ulusal gazetenin temsilcileri siz mesleğinizi para için yapıyorsunuz ben ise halkım için yapıyorum on beş yıla yakın halkıma konuk oluyorum bunun karşılığında gazetemden beş para almıyorum ne ben onların işine ne de onlar benim işime ve yazıma karışıyorlar işte sizlerle aramızda ki fark siz gazeteciliği ticaret için yapıyor ben halk için.

           Sevgili  okuyucularım halk arasında mahalle baskısı diye bir terim vardı yanı adam bir iş yapacak bunu istiyor ama kolu komşu mahalle baskısından çekiniyor, işte AKP si ve CHP koalisyonu tıkanırsa bu aşamada tıkanır AKP si için pek sorun yok onlar liderlerine ve üst yönetime karşı saygılıdırlar. Sorun burada CHP de her kafadan ses çıkacak bunların dünü ne çabuk unutuldu falan diyecek, yargıdan, intikamdan söz edecek yanı kısacası olmazları öne sürecek . ben o tür düşünen insanlara buradan sesleniyorum seçim öncesi bu seçim kurtuluş savaşları kadar önem taşıyor diyenlerdenim evet 14 Haziran’da bu savaş kazanıldı ama şimdi barış ve rejim süresi bu süreçte hiç kimse mazeret üretmeden önce ülkede huzuru, barışı, rejimin teminatını garantiye alsın ondan sonra ne yaparsa yapsın ama bu sürece kadar hiç kimse koalisyonu bozacak hareket yapmasın. Bu dönem hiçbir dönemlere benzemez mecliste ya kazanılan bu savaşın barışı sağlanılacak ya da savaşmaya devam edilecek hazır kazınılmış zaferin devamı savaş olamaz işte onun için her kes sussun taraf olamasın taraf olacaksa koalisyonun bir an önce kurulması yönünde olsun mahalle baskılarına son verilsin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4979