MECLİSTE BARIŞ‏

Sevgili dostlarım koskoca ülke sıkıştı kaldı ne imiş anaların göz yaşı, kan akmasın, bebekler yetim kalmasın vs ya arkadaş bu ülkede bunların tersi olsun isteyen var mı? ..

 Sevgili dostlarım koskoca ülke sıkıştı kaldı ne imiş anaların göz yaşı, kan akmasın, bebekler yetim kalmasın vs ya arkadaş bu ülkede bunların tersi olsun isteyen var mı? Bana göre yok ama iktidar savcıları dahil bu yönden tehdit ediyor ne o yoksa siz barış karşıtı mısınız yoksa deniyor. Böyle bir tehdit savuran bir iktidarın gerçekten barıştan yana olması mümkün değil. Barış tüm ülkemi kapsamıyor da birilerinin çıkarı için geçmiş unutturulmak isteniyorsa o kişiler yargı önünde olmasa bile TANRI önünde hesap vereceklerini bilmelerini isterim. Sayın Başbakan barıştan söz ediyor  ama yurt dışında bile muhalefette kin kusmayı, şikayet etmeyi elden bırakmıyor. Bir ülkenin Başbakanı yabancı bir ülkede kendi memleketinin insanını kötülüyor, ona kızıyor, ve yabancılara bunu belli ediyorsa bu insan asla barış sever olamaz. Demokrasilerde çok seslilik esastır sanıyorum sayın Başbakan demokrasiyi içine sindiremediği için , ve bu konuda bilgisi olmadığı için olur olmaz şeyleri önüne geldiği yerde konuşuyor.

           Sayın başbakanım İslamiyet derki komşu komşunun ayıbını salkıyacak, acı gününde beraber ağlayacak, düğün gününde de danslarına eşlik edecek  diye emreder. Hadi demokrasiyi bilmiyor hata yapıyorsunuz diyelim İslamın emirlerini de mi bilmiyorsunuz? Evet barış sulandırıldı akil adamlar pek akıllı çıkmadı sorulan çapraz sorulara cevap veremiyorlar, ters konuşuyorlar. 63 kişi bana göre yeterli sayı değil adam her vilayetten bir akil adam seçer neden 81 kişi değil? Yoksa bu kadar akil insan bulamadınız mı? Onlar İmralı’ ya gidecekler mi kandile uğrayacaklar mı, yoksa yalnız Türkiye sınırlarında mı görev yapacaklar.

          Sevgili okuyucularım süreç çok önemli ama aktörler inandırıcı değil. Bu iktidar on yıldır mecliste bir defa olsum muhalefetin önerisini kabul etmemiş bu süreçte bile etmiyor, aynı çatı altında barışık yaşayamayanlar, dağdakilerle, İmralı, kandille  nasıl barışacaklar?  Terör örgütü liderlerini dinleyip, isteklerini bilmesek bile kabul edenler millette anlatacak bir şeyleri olmalı sahsı çıkar için milleti aldatmak düşüncesinde olanlar gün gelecek tarih önünde hesap verecektirler. Kendileri ile barışık olmayan insanlarla biz toplumsal barışı sağlayamayız. Muhalefete saygısı olmayan bu iktidar asla barış sözünde samimi değildir dünyanın en güzel sözcüğünü bile yargılar olduksa bunun sorumlusu başkanlık sevdası taşıyan sayın Başbakandır. T.C kelimesinden rahatsız olan insanlarla barışmak mümkün mü? Evet bu millet evlat acısını bağrına basar ama T.C den asla vazgeçmez.. P.K.K ile barışılır yalnız T.C den rahatsız olanlarla asla .

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9192