MEZARLARI DA AYIRIN‏

Sevgili okuyucularım bu ülkenin oluşmasında, kurtuluş savaşında başarı ile çıkılmasında bu gün yaşayan nerde ise hiç kimse yok..

  Sevgili okuyucularım bu ülkenin oluşmasında, kurtuluş savaşında başarı ile  çıkılmasında bu gün yaşayan nerde ise  hiç kimse yok. Ama yıkılması için laik Türkiye  Cumhuriyetinin ortadan kalkması için bir çok insan var. Peki neden? Laiklik, cumhuriyet ne yaptı insanlarımıza anlayamıyorum.  Şahsi çıkarlar insanların iştahını açmış herkes onun peşinde iyi güzel ama bu çıkarlarınız için isminizin değişmesi mi gerek. Millet diyen bir  iktidara bel bağlanmış hangi millet olduğu saklanmış günümüzde bu ülke için ölenlerin hiç mi hatırı yok. Adamlar kızlı erkekli öğrenciler aynı bina da yurtlarda kalamaz dedikten sonra şimdi  de aynı sınıfta kız ile erkek okuyamaz diyorlar. Ya Allah aşkına  çocuklarınız bunların  oyuncağı mı neden susuyor bir kelime  konuşmuyorsunuz.

                              Bakın beyler ülkemizin  üstünde kara bulutlar var o bulut yağmur olacak hepimiz altında ıslanacağız. Bu gün üç beş kuruşluk  çıkar için susuyor olabilirsiniz ama yarınlarda ülkenin  başına  öyle bir dert açarsınız  ki bunun altında sizlerde bizlerde eğilir kalırız. Siyasette oy yapılan  icraatlarla toplanır. Din ile kız ile kadın ile duygusal sömürü  ve ilahi güçleri kullanarak alınmaz. Adamlar ne yapacağını şaşırmış  altından kalkamayacak işlere girmişler gündem değiştirmenin peşindeler. Yarın bunlar kadın erkek diye mezarı da ayırırlar. Çünkü bunların  ne ölülere ne de yaşayanlara saygıları yok varsa yoksa kendileri artık görün bunları dur deyin. Yeter artık sizlerden çektiklerimiz diye oy vermeyin ya da benimde  vermem için gelin bir şeyler söyleyin  yeter artık işleri güçleri kadınlar, kızlar, ihanetler olanlara artık yol vermeyin. Eğitimin içine ettiler çare olarak dershaneleri kapatmayı hedef gösterdiler neden güçler kavgasında tek olmak kimse ile güç tartışmak istemiyorlar, kendi gibi olmayanları tanımıyorlar.

                               Ey sevgili milletim hangi millet  olduğunuzu söylemeyen bu iktidardan kendinizi de ülkenizi de kurtarın sizlerden iş, aş, para pul istemiyorum tek arzum bunlara oy vermeyin diyorum. Bunlar ne örf  ve adetimizi  bırakı ne de  onurumuzu korudu. Hangi milletten  olduğumuzu bile söylemekten  utandı. Sizler şimdi bunlara destek mi olacaksınız. Daha dün ülkemiz için demediği  laf bırakmayan bebek katili Barzani  ile  Diyarbakır  belediye başkanı Osman Baydemire kucak açan bir başbakanın  peşine mi koşacaksınız. Hoş görüden uzak, kurtuluş savaşı verenlere nankör, Türk kelimesinden rahatsız olan kendisi gibi olmayanları düşman gören, İslam gibi kutsal bir dini şahsi çıkarları için kullanan  birine mi inanacaksınız.

                           Sevgili dostlarım bu günü arar olmak diye bir şey düşünmüyor iseniz mart ayında oylarınızı  iyi düşünerek kullanın. Çağ dışı insanları var olduğu bir ülkeden tek çare  çıkarını düşünmeden   yarınların aydınlık   geleceği için oy kullananlar gün gelecek el üstünde yürüyecek. Kızlı erkekli diye insanları cinsel  yönden ayırmak  düşüncesi içinde olanlar ise tarihe hesap verecek, ahirete  sıra geldi mi acaba ne yalan söyleyecek. Gün gelecek nankör olanlar, yalan konuşanlar, hoş görüden uzak duranlar, insanları benden değil diye  düşman ilan edenler kutsal dinimizi çıkarı için sömürenler, bu ülkeyi kuranları inkar ederler inan ki onlar olacak  ahirette de  burada da hesabını verenler.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9535