MİLLET

MİLLET
Sevgili okuyucularım günlerdir çalışıldı kavgalar kıyametler yapıldı ve anaysa değişikliği Meclis`te kabül edildi . Diyecek bir şey süreci izleyeceğiz şimdi iş millete kaldı siyasiler sürekli tek millet deyip dururlar ama bu milletin ismini söylemekten imtina duyarlar . Bakın beyler önce bu milletin ismini koyun hangi millet neden Türk milleti diyemiyorsunuz anlayamıyorum yoksa başka koyacak bir isim mi düşünüyorsanız öyle ise bile düşündüğünüz ismi açıklayalım bizde bilelim ne olduğumuzu. Bizler Türkiye cumhuriyetinde yaşayan ve Türk kimliği taşıyan yurttaşlar olarak ismimizin Türk milleti olarak anılmamasından son derece rahatsızız millet millet deyip duruyorsunuz bir defa olsun Türk milleti demiyorsunuz bu tavrınız bizi incitiyor ve size olan güven duygumuzu içimizden söküp götürüyor. 
Değerli dostlarım artık iş millete kaldı Türk milleti tarih değiştirecek tarihi bir tercih yapma zorunda bırakıldı oysa Meclis buna karar verebilir böyle bir rejim değişikliğine onay vermiyebilirdi ama yapmadı tarihi sorumluluğu alamadı ve tarihe milletin temsilciliğini yerine getiremeyip görevi millete bırakan Meclis olarak tarih sayfalarında bu günden yerini aldı. Aziz millet içinde kendisi için hiç bir şey olmayan yasayı oylayacak sonuç ne olur bilinmez bu seçim geleceğini ve kendini sevenler ile bir başkasını seven arasında geçecek adil bir seçimin oluşması taraftarların isteğine göre mümkün gözükmüyor daha bu günden yalanlar başladı ulu önder Atatürk`te partili Cumhur Başkan`ı ve tek Ada`m sözleri ile millette haklıyız mesajı sunuldu iş böylemi işin Aslı Nasıl bunları biliyorlar ama milletin aklı ile dalga geçiyorlar. 
Sevgili dostlarım işin doğrusu şu 1924 anayasası cumhuriyetin ilk ve temel anayasası Atatürk CHP sini kurmuş iktidar olmuş kendiside Cumhur Başkan`ı olarak görev almış başka bir parti olmadığı için parti ile ilişkisini kesmek ihtiyacı duymamış ve tüm milletin Cumhur Başkan`ı olmuş. O dönem tek adamlık konusu gündeme gelmiş 130 kişilik Meclis`te oylama yapılana kadar çok hararetli tartışmalar günlerce sürmüş parti tek parti CHP genel Başkan`ı ve Cumhur Başkan`ı Atatürk ama o Meclis günlerce tartıştıktan sonra milli irade tek bir kişiye verilmeyecek kadar değerli ve kutsaldır diyerek yapılan oylamada 127- hayır kişi hayır oyu kullanıyor bir kişi çekimser kalıyor ve iki kişi evet diyor. Atatürk kendi seçtiği vekiller kendisine tek adamlığı vermiyor. Şimdi sayın adalet bakanımız diyor ya Atatürk`te tek adamdı bu asla doğru değil millete söylenen Kocaman bir yalandır amaç milletin kafasını karıştırmak ve oyunu almak. Evet yakında millet kendisinin ve gelecek nesillerin kaderini oylayacak burda siyaset ve siyasetçi yok onlar Meclis`te bizden bu kadar deyip havlu attılar iş Türk milletine kaldı içinde kürdü , lazı, Çerkezi, gürcüsü, Türkü, vs vs. Etnik kimliği barındıran Aziz Türk milleti kararını verecek tek Ada`mı yoksa laik parlamenter sistemle sosyal hukuk devleti ve demokrasi için oy kullanacak burda siyaset yok millet var karar Aziz milletimizin saygılarımla
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4777