MİLLET BAŞARMALI?

MİLLET BAŞARMALI?
 Merhaba sevgili okuyucularım 7 Haziran  seçimlerinden bu güne kadar geçen süreyi Devlet adamlığına yakışır bir şekilde yaşayan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  oldu. Bunca şaibesi olmasına rağmen masada oturup AKP nin geçmişini sorgulamayan tek lider oldu, onca sataşmaya ve kışkırtmaya  rağmen tek kötü bir söz söylemedi. Koalisyona dair olumsuz tek bir sözcük bile sarf etmedi, hükümetin kurulması için son ana kadar ilkeli duruşunu elden hiç bırakmadı. Birilerinin Ana yasayı hiçe saydığı , kafasına göre rejim değişikliği gelişmemiş ülke muamelesini reva gördüğü  Türkiye’ye liderlik nasıl oluyormuş gösterdi Kılıçdaroğlu . eksiği olan ne sağa sola saldırmıyor, insanları aşağalamıyor, kabadayı gibi hava atmıyor, sıradan bir vatandaş gibi davranıyor işte eksikleri bunlar olmalı ki tek başına iktidar olamıyor. Yapılacak olan yenilenen seçimde göreceğiz liderlerin bir çoğu şehit kanı ile siyaset yapacak ama o yapmayacak sürekli barıştan söz edecek akan kanların durması gerektiğine vurgu yapacak, kefen giydim diyenlere inat kan dursun diyecek.
            Evet sevgili dostlarım her seçim önemli ama bu  yenilenen seçim çok çok daha önemli tek başına iktidar olamayan müktedirler mağlubiyeti hazmedemediler koalisyonda kurdurmadılar seçim diyerek tutdurdular , bunun için ülkeyi kana buladılar her gün birkaç şehit cenazesi ölen o gençlerin suçları ne biri başkan olacak çoğunluğu alamadım diyerek gençlerine ölümlerine neden olduğunu  bir başkaları hatırlatsın artık bu günün koşulları ile sandığa gidilmez güvenlik sıfır olan bir ülkede seçimler yapılmaz yaptığını sanarsın o kadar şuna emin olabilirsiniz bunlar zamana oynuyorlar yoksa bu ortamda seçimlerin yapılamayacağını  onlarda biliyor bakın görün seçimlere üç beş gün kala anketleri baz alacaklar buna göre seçimleri  güvenlik bahanesi ile iptal edecekler.
          Değerli dostlarım ülkenin geldiği noktaya bir bakın enerji bakanı Taner Yıldız bende şehit olmak istiyorum diye beyanat veriyor ya arkadaş sen 300 madencinin şehit olduğu yerde görevi bırakacak kadar yüreklilik göstermedin de şimdi şehit olacağım diyerek kimi kandırıyorsun. Vatan için yüzlerce genç şehit olurken siz ve sizin gibiler bir kişi için ben onun için ölürüm diyor. Bazıları ona dokunmak ibadettir diye  konuşuyor bu ne sevgi arkadaş vatan için ölünür ama sizlerin yönettiği bir ülkede ölmek neden bu kadar ucuz? Şahsı çıkar peşinde olup yalakalık yarışına soyunanlar gün gelecek tarih önünde hesap verecektir sanmayın ki bu seçimde bu halk size sahip çıkacak barajın altında kalacaksınız bu yüce millet  bunu başaracaktır başarmalıdır saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4961