MİLLETE VEKİL OLUN

MİLLETE VEKİL OLUN
Merhaba sevgili okuyucularım bir gün mecliste yapılan görüşmeleri izleyin bir şey  anlarsanız banada  anlatın. Geçen ben  izledim bir vekil konuşuyor konuşması bittimi diğer vekil kalkıyor sayın başkan konuşmacının şahsıma ve gurubumuza karşı şataşması var 69 gör söz istiyorum diyor başkan tamam size  iki dakka söz veriyorum diye kürsüye davet ediyor yada oturduğu yerden mikrofoni açıp konuşmasını sağlıyor. Bu işlem gün boyu en az yüzlerce gerçekleşip zaman kaybına neden oluyor ben böyle bir çalışma dünyanın hiç bir  uygar ülkesinin meclislerinde  olduğunu sanmıyorum bakın sayın millet vekilleri bu millet her gün bir  haksızlığa veya hakarete uğruyor sizin göreviniz bunun önüne geçmek olması gerekirken mecliste bundan hiç söz etmeyip yüzlerce bana sataşma var deyip cevap vermeniz  bizleri düşündüruyor bizim haklarımızı kim savunacak. Bir diğer husus bu ülke için hep birlikte karar alacak hiç bir şey gündeme gelmiyormu? Muhalefet bir önerge veriyor, görüşmeler yapılıyor sonra oylamaya geçiliyor. Meclis görüşmesi sırasında meclisin dışında olan vekiller içeri giriyor oylanmadan önce kimin önergesi diye soruyor muhalefetin denince hemen ret oyu veriyor bu olacak işmi.
                  Şimdi soruyorum vekillere muhalefet memleketin geleceği için lazım olan önergeyi meclise getiremezmi.? Sizler önergenin içini öğrenme zahmetinde bile bulunmadan ret oyu vererek neye hizmet ettiğinizi düşünuyorsunuz. Ülkenin bu zor günlerinde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu anlarda siz mecliste 550 kişi bir araya gelip ortak bir karar alamıyorsanız bu milletin birlik ve beraberliğini nasıl sağlayacasınız.?  Bakın beyler iktidar olmak muhalefetin her sözüne karşı çıkmak demek değildir aynı şekilde mihalefet  olmakta iktidarın her işine karşı çıkılmalı anlamı taşımaz. Siz orda iseniz millet adına ordasınız göreviniz millet adına iş yapmaktır yoksa oyuncağını kabeden çocuk gibi bana şataştılar diye ağlaşmak değildir.
                  Evet on  iki eylül ana yasası değismeli ama ondan önce siz sayın vekiller değişmelisiniz yüzünüzü saraya değil halka çevirmelisiniz, yapacağınız yeni bir ana yasa halkın  çıkarları doğrultusunda, çağdaş ve özgürlükçü olmalı sizin şu an düşündüğünüz gibi olursa inanın içinde sizlerde olmayacaksınız şimdi soruyorum vekillere şataşma var diye günde yüz kez söz istiyorsunuz şimdi tafsiye olmanız için sizlerden yeni anayasa yapmanız isteniyor göreceğiz o zaman sizlerin adamlığınızı.  Bakın bu ülkede ne insanlar o meclisten geldi geçti hiç biri geçenin ve yükseklere çikanın peşine koşmadı ona biat etmedi hepsi yasaların ön gördüğü gibi işini yaptı sizlerde işinizi yapın birinin işini  yapmayın, unutmayınki sizler birinin değil milletin vekillerisiniz sorumlu olduğunuz yer saray değil Millettir.               Tekrar  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4915