NANKÖR OLMAYIN?

NANKÖR OLMAYIN?
Sevgili okuyucularım demokrasi adına seçime gidiyoruz seçimden sonra demokrasi ile gelen parlamenter sistem yok olacak başkanlık sistemine geçilecek istek bu. Tabi bunun kararı milletin elinde AKP si iktidarı kuracak çoğunluğu yakalarsa pazarlıklar başlayacak HDP de meclise girerse al gülüm ver gülüm siyaseti ile bir devir kapanacak. Sayın Cumhur Başkanının parti lideri gibi yurt iç ve dışı  gezintilerinin amacı bu. Ülkede koalisyon istemiyor ve hatta İtalya koalisyonlara yasak getirdi diye keşke bizde de böyle bir yasak olsa da o yasak delinse. Ülkede yasalara uymayan bir yönetim var koalisyon yapmadınız mı seçime kadar silahlar sussun diye kiminle iş birliği yaptınız pkk terör örgütü ile kim masaya oturdu bunları konuşan yok doğu ve güney doğu illerimizde devlet yok olmuş, gücünü kaybetmiş bunu bizzat sayın Başbakan söylüyor  devletin bütünlüğü kaybolmuş ülke kağıt üzerinde bölünmüş ses çıkaran yok başkanlık sevdası ile yanıp tutuşan bir AKP si var üç dönemdir iktıdarsınız istediğiniz yasaları çıkardınız neden o zaman koalisyon yasasını çıkarmadınız sizler koltuk için her şey yaparsınız seçimden sonra koalisyon kurmaya çalışan da siz olacaksınız.

          Evet beyler koltuk uğruna bu kadar yasa delinmez devlet tarafsızlığını yitirmiş bakanlar resmi arabalarla seçim süresini yürütüyor tarafsızlık yemini eden bir orya bir buraya gidip konuşuyor isim vermiyor ama AKP si için oy istiyor. Şimdi soruyorum İtalya da böyle bir şey var mı bize işinize gelen yönleri gösteriyorsunuz Allah aşkına Dünya da böyle bir seçim kampanyasının bir tek örneğini gösterebilir misiniz  geçenlerde Avrupa birliğinden gelen bir heyet Türkiye de seçimler eşit ve adil yürümüyor diye rapor verdi İtalya yı örnek gösterenler buna neden ses çıkarmıyor, onların rahatsızlıklarını neden gidermek için bir adım atmıyor. Ülke on üç yıldır öyle bir duruma getirildi ki ne yasaya uyan var nede islamın kurallarını  uyan var. Kutsal dinimiz ülkeyi yönetecek olan kişi veya kişilerin adil ve adaletli olması gerekir diyor şimdi soruyorum bu seçim kampanyasında bunlar var mı.?

         Sevgili dostlarım bu seçimde iktidar belirleyecek olmanız ile birlikte laik cumhuriyetin ve parlamenter sistemin devamına veya sonuna da sizler karar vereceksiniz sandıktan birileri çıkarsa rejim değişecek barış anında rejimi ile oynayan bir devlet  düşünebiliyor musunuz  yarınların Türkiye’si karanlık önü görülmüyor biriler ülke ile kumar oynuyor ya tutarsa diye düşünüyor böyle ülke yönetilmez dünya bizi izliyor ve bıyık altı gülüyor Türkler uçuruma gidiyor diye sevinenler bile oluyor şimdi sizler oylarınızla bunlarımı sevindirecek siniz yoksa mevcut sistemle mi devam edeceksiniz . koalisyonu tehlikeli bir şey imiş gibi gösterenler tek adamlığın faydasını anlatabilir mi AKP si üç dönemdir tek başına iktidar yasa tanımazlar, dinimizin kurallarına uymazlar, dinin men ettiği tüm işleri yaparlar şimdi kalkarlar bu işlerinin devamı için sizlerden oy isterler. Bilmiyorum bu halk ne karar verecek ama bana göre ülkenin bu iktidardan kurtulması için tek ve son şansı Cumhuriyeti kuranları ve bizlere emanet edenlerin anısını  yaşatmak vefakarlıktır aksisi nankörlüktür dinimizde nankörlükte günahtır saygılarımla.

 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5029