Nankör Olmayınız

Sevgili dostlarım Mart ayında ülke genelinde belediye ve il genel meclisi seçimleri

Merhaba sevgili dostlarım değerlerin birer birer yok edildiği ülkemizde yazı yazmak sanıldığı kadar kolay değil, millet bir umutsuzluk içinde olmasına rağmen suskunluğunu korumakta kararlı, ben kimseye sokağa inin bağırın çağırın demiyorum ama bu gidişe de sessiz kalın diyemiyorum bir ülkede güçler ayrılığı ortadan kalkar ve tek güç bir kişide toplanırsa  o ülkede demokrasiden söz etmek mümkün değil. Siz bakmayın yaptıkları tüm işleri demokrasi için yapıyoruz dediklerine bunlar demokrasiyi ne dün sevdiler ne bugün seviyorlar nede ömür boyu sevecekler. Sayın Başbakanımız kendi ağzı ile ifade ettiler ve demokrasi bizim için amaç değil araçtır dediler şimdi biz nasıl buna inanıp yaptığı bölücü paketi demokrasi için yaptı diyelim. Yetmiş yıldır söylenen andımız için çağ dışı, içinde ırkçılık var deyip kaldıran bu zihniyetlere karşı mücadele etmek pek kolay değil bir ülkede güçler ayrılığı biler ve isteyerek ortadan kaldırılıyorsa millet bu açığı kapatmalı devreye girip dur demeli önümüzdeki seçimler son fırsat ya millet özüne sahip çıkıp adam gibi örf ve adetleri ile yaşayacak    yada bunların karanlığa doğru götürdükleri ülkede biat edip yaşatılacak karar yüce milletimin.

                    Sevgili dostlarım Mart ayında ülke genelinde belediye ve il genel meclisi seçimleri var lütfen bu tarihi fırsatı çok iyi değerlendirelim bölünmeden, küsmeden, oyları dağıtmadan ana muhalefet partisinde tek yürek olalım önce ülkeyi uçurumdan alıp geleneklerimize göre bir çizgi çizelim laik ve tam bağımsızlığımızı garantiye alalım ondan sonra isteyen istediği şekilde siyasi bir partide yerini alsın. Bu seçimde bu millet sandık başında bir oyla ülkesine katkı sağlayacaksa bunu esirgememeli .  önümüz kurban bayramı ve ardından cumhuriyet bayramı ikiside bir birinden değerli ama  kurtuluş savaşında başarı ile çıkmasak ve cumhuriyet ilan edilmese dini bayramların hiç birini yaşayamayacaktır, islamiyetin şartlarından biride asla nankör olmayacaksın dır. Geçen yıllarda bu iktidar tüm resmi bayramları kısıtladı, törenleri yasakladı, katılanlar kınandı ve böylece nankörlük günahı işlendi bunu biliyor muydunuz.

                    Sayın Başbakanım iki sözünüzden bir Allah iyi güzel de yaptıkların bir çoğunu kutsal dinimiz yasak getiriyor bunu biliyor musunuz, örneğin insanları ayrıştırmak, örf ve adetleri ayaklar altına almak, nankörlük suçu işlemek,  bizlerin İslamiyet dinini yaşamamıza önderlik eden Atatürk ve dönemin atalarına karşı kurmuş olduğu laik ve bölünmez bütünlüğümüz ile cumhuriyetimizi üzerek inkarcılığı seçmeniz  dinimizin kabul göreceği bir  olay değildir. Yüce  Tanrımı siyasi çıkarlarınız için kullanmanız asla alkışlanacak bir iş değildir. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5016