NANKÖRLER?

NANKÖRLER?
Sevgili okuyucularım 24 kasım öğretmenler günü kutlandı ben bir kez daha eli öpülesi  öğretmenlerimin günlerini kutluyor  ve saygılarımı sunuyorum. İşin özüne gelince haberlerde seyrediyorum başbakan milli eğitim bakanı ve diğer siyasiler öğretmenlerin ismini ağızlarına alınca  gözlerinin içine bakınca utanmaları lazım sizleri de bir öğretmen yetiştirdi onlara karşı vefa borcunuzu çile çektirerek mi ödüyorsunuz. 350 bin atama bekleyen öğretmenler var on öğretmenin yedisi başka bir iş bulsa mesleğimi bırakırım diyor çünkü geçinemiyorum diye feryat ediyor yirmi beş yıllık öğretmen 2482 tl maaş alıyor meclise yeni giren bir vekil on milyarın üstünde maaşı var bu mu sizin ilahi adaletiniz  birde sıkılmadan çıkıyor öğretmenler gününüz kutlu olsun diyorsunuz utanın ve bir an önce ekonomik ne gerekiyorsa yapın.

                     Değerli dostlarım bir ülkenin kalkınması için eğitim şart. Sağlıklı eğitim alınması içinde sorunsuz öğretmen şart. Öğretmen yarın ben çocuğumu nasıl okutacağım ay başı geldi ev kirasını nasıl vereceğim diye düşünüyorsa  o öğretmenin vereceği eğitim ülkenin kalkınmasına katkı sağlamaz. Çünkü aklı bir yerde kendi sınıfta nasıl başarılı olsun ülkeyi yönetenler saraylar, köşkler villalar yapıyor ve oralarda yaşıyorsa unutmasınlar ki bu öğretmenlerine borçludurlar. Şimdi yetki ve söz sahibi iseler  görevlerini doğru dürüst yapsınlar. Öğretmenler geçinemiyoruz diye feryat ediyorlar bir kulak verip dinlesinler sıkıntıları ne  bir defa olsun sorsunlar. Neden size alfabeyi öğretenlere karşı bu kadar cimrisiniz. Çocuklarınızı emanet ettiğiniz kişileri açlığa mahkum etmek hiç mi utandırmıyor sizleri.

               Sevgili öğretmenlerim senede bir gün sizleri hatırlayan insanlara karşı sizden tavır koyun biz ne yapabiliriz düşünmeyin onların en nefret ettikleri şey Atatürk ve ilkeleri inadına çocuklara bunu öğretin bir de sandık başına gittiğiniz zaman oy vermeyin. Biliyorum sizler aydınlığın çağdaşlığın gelecek kuşakların parasız hizmetkarısınız  ne zorluklara mesleği yapmaya  çalıştığınızı da biliyorum ama benim elimden sizleri sevmek ve saymaktan başka ne gelir ki.24 kasım öğretmenler gününüz yılda bir kere oysa geride 364 gün daha var işte ben her gün için sizi  minnet ve şükranla anar bana okutma, yazma öğrettiğiniz için ölene kadar sizlere bağlılığımı sürdüreceğimi haklarınızı koruyacağıma söz veriyorum çünkü ben nankör değilim. Nankörleri Allah ıslah etsin. Amin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4922