NE GEREK?

Sevgili dostlarım önümüzde tarihi bir seçim var cumhurbaşkanlığı seçimi.
CHP sinin önerdiği bir çatı adayı ile sayın başbakan  bu seçimde aday. ben başbakanın aday olacağına  pek inanmıyorum ama farz edelim aday oldu. Şimdi soruyorum birilerine başbakana karşı oy vereceğiniz diğer bir adayı niye tartışıyorsunuz. On iki yıldır  çok iyi tanıdığınız birisinin karşısına kim çıkmalı ki dik durmalısınız. İlk defa cumhurbaşkanımızı halk seçecek tercihiniz mutlaka size ait ama benim söylemim kendilerini laik, Atatürkçü, cumhuriyetçi , çağdaş gören kişilere sizler sayın Kılıçdaroğlunun göstermiş olduğu adaya karşı olduğunuzu  söylemek için başbakanı tanımamanız  gerek bu ülkede başbakanı tanımayan  hiç kimse karşısına çıkan rakibi eleştirme şansına sahip değildir.
               Evet ben bir sol düşünen bu  düşünceden ötürü hücre yatan, işkenceden on iki dişini kaybeden biri olarak bu gün kendilerini solda gören ama gerçekleri görmeyen kişilere karşı bu yazıyı kaleme alıyorum. En lüks  yat ile bodrum açıklarında tatil yapan solcular dün yetmez ama evet dediler sayın başbakana destek verdiler oylarını onun isteği doğrultusunda  kullandılar. Bu gün aynı kişi ve düşünceler sayın Ekmelettin İhsanoğlunun adaylığına karşı çıkıyor onun laikliğini sorguluyor  tanınmadığını  ifade ediyor. Şimdi soruyorum onlara çok iyi  tanıdığınız biri adayı onun özelliğini yaptıklarını ülkeyi getirdiği  durumu göre göre nasıl oluyorsa ona karşı çıkan bir rakibi eleştiriyorsunuz. Sayın Tayip Erdoğandan  kötü bir yönetici ülkede yok ki çıkan adaya karşı oluyorsunuz.
               Değerli dostlarım ben tüm görüşe saygı duyan biri olarak sizlerden tek şey istiyorum düne bakın yarını çözün . cumhurbaşkanlığı seçimi bir milat tek yer orası kaldı onu da bunlara kaptırırsak  yarın oturup ağlamayın ülke elden gitti demeyin ben seçimden önce yazıyorum taktir sizin size saygı duyuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5535