NE İSTİYORSUN BAHÇELİ?

NE İSTİYORSUN BAHÇELİ?
Merhaba sevgili okuyucularım ülke kan gölüne döndü hükümet kurulamadı pazarlıklar sürüyor ya arkadaş neyin pazarlığını yapıyorsunuz bu memleket ne çekti ise bb pazarlıklardan çekmedi mi, pkk ile pazarlık yapıldı ne alındı ne verildi belli değil, silah bırakılacaktı , ülke terk edilecekti hiç biri olmadı bakın beyler terör sorunu almış başını gidiyor Tünceli Erzincan yolu ulaşıma kapatılıyor, doğuda terör cirit atıyor sizler pazarlık peşinde mi siniz? Sen MHP sözde milliyetçi, vatansever, toprağına bağlı söylenen parti tutturdun ben ana muhalefet partisi olacağım diye neden elini taşın altına koymuyon, yalıda oturanlara şerefsiz diyorsun ama ülkenin bu durumuna gelmesine neden olana kucak açıyor en zor zamanlarında destek veriyorsun. Yıl 2007 ana yasa mahkemesi cumhurbaşkanı seçilmesi için 367 oy şartı koyuyor AKP bu sayıyı bulamayınca sen destek oluyorsun, türban konusu gündeme gelince yine sen destek veriyorsun, eğitim sistemi değişirken yine ortaya çıkıp destek verdin, alkol yasağında yine sen, ne işiniz var dedin Suriye de dedin ama teskere  gelince AKP ile birlikte onay verdin, uzatmama gerek yok AKP nin  sayısal rakamını hep tamamlandın meclis başkanını sen seçtirdin, terör araştırılsın önerisine AKP ile birlikte sen ret ettin şimdi konuşuyorsun  Allah aşkın bu ülkenin aydınlık geleceği için, barış ve kardeşlik için, laik cumhuriyetin özgürce yaşaması için hangi somur bir adım attın?

             Sevgili okuyucularım biliyorum MHP ye oy veriyorsunuz size söylenecek hiçbir sözüm oy verdiğiniz oya saygı duyuyorum ama gönderdiğiniz vekiller Ankara da AKP ile iş birliği yapıyor ülkenin gerçek gündemine hiç girmiyor sayın Bahçeli son günlerde olur olmaz konuşup partinize de, ülkemize de zara veriyor bildiği ve söylediği tek şey erken seçim daha önce de erken seçime gitmişti ne oldu AKP si tek başına iktidara geldi on üç yıl iktidarda kaldı halen orda. Genel başkanınız ana muhalefet olmak için can atıyor anlamıyorum şampiyonluk  varken ben ikinci olacağım demek neyin nesi. Sayın Bahçeli bir erken seçim sonucu aldığın oyu alamayacak oyun AKP sine kayacak mecliste bunlara her zaman destek oldun şimdide seçimde mi destek olacaksın.

            Değerli dostlarım gerçekten çok zor bir sürecin içinden geçiyoruz CHP bu zor dönemden kaçmıyor hükümet ortağı olmak için bir çok f edekarlıklar yapıyor AKP si ortak olmanın zorluğunu uçan kuş b ile biliyor ama mecbur ülkeyi başı boş bırakamayız içte ve dışta bir çok zorluklar var bu zorluklar birlik ve beraberlikle aşılır kin ve nefret gütmek devlet adamlığına yakışmaz geçmiş hatalar ertelenecek bu puslu ortamdan çıkmak için ne gerekiyorsa yapılacak işin doğrusu bu büyük ihtimal pazartesi AKP ve CHP ortaklığı kurulur şayet sayın Cumhurbaşkanı müdahale etmezse. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanı erken seçimden yana bireysel arzuları devam ediyor bu devam ettikçe zor günlerde devam edecek bundan haberdar olun. Evet MHP yi eleştirdik ama insaflı eleştiri yaptım bu gün HDP barajı geçti meclise girdi ise AKP si istenmediği için yoksa HDP sevildiği için falan değil onlar olmasa bu gün AKP si yine tek başına iktidardı sayın Bahçeli bunu istiyorsa erken seçime gidebilir. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5052