NE OLDU ARTVİN`E

Merhaba dostlarım evet Artvin denince okuma oranı yüksek aydın insanların laikliğe ve cumhuriyete sevdalıların yoğun yaşadığı bir bölge olarak tanınırdı.

  Merhaba dostlarım evet Artvin denince okuma oranı yüksek aydın insanların laikliğe ve cumhuriyete  sevdalıların yoğun yaşadığı bir bölge olarak tanınırdı. En büyük kaybını verdi ve çoğunluk belediyesini AKP sine kaptırdı. Dünya markası diye anılan Hopa bile bu kayıpların arasına katıldı ise düşünülecek bir şey yok ama yapılması gereken çok şey var. Öncelikle seçmenlere oy hakkınız var demeyecek oy vereceği  kişiyi sizler belirleyin diyecek, genel merkez ve bölgenin vekili  kendi yarınını değil bölgesinin geleceğini belirleyecek, kendi arzuladığı kişiyi değil örgütün istediği kişiyi aday gösterecek, demokrasi savunuculuğunu yaptığını söyleyenler sözleri ile kalmayacak bunu hayata geçirmek için uğraş verecekler. Bununda ilk şartı seçmenlerine oy hakkınız diyerek değil seçeceğiniz kişiyi sizlerin   belirlemesi gerek diyerek sorumluluğu onlara yükleyecek.

                     Sevgili dostlarım bir yıl sonra genel seçim var işimiz çok zor her birimiz  şimdiden birinin tarafı oluyoruz ben siyasette kiminle bir oy fazla alırım hesabını  yaparım başarısız birine ikinci  şansı vermem hatır için ahbap çavuş ilişkisi içinde aday belirlemem, genel merkezin bize  dayatacağı her hangi bir adayı da önemsemem. Önümüzde ki seçimde Artvin millet  vekili adayını daha önce olduğu gibi partililer seçecek delegeler değil üyeler belirleyecek seçecek olan kişiler çok akıllı olacak. Kim bir oy daha fazla alır hesabını yapacak geçmişte başarılı olmamış  olan kişiyi seçmeyecek  ama onu üzmekte üzmeyecek.

                              Evet dostlarım Artvin merkez dahil bir çok ilçemiz teslim edildi. Dikkat edin kaybettik demiyorum teslim etik peki neden Artvin merkezde çok çalışan bir o  kadar da yorulup yıpranan Emin Özgülle seçime girdik. Şavşat ilçemizde ilçe örgütünün istifa etmesine neden olan  ceza evi arkadaşım  Naci   başkanla girdik. kaybedilen  diğer ilçelerde örgüt çalışmadı. Bir tek adam gibi girdiğimiz adayımızı belirlediğimiz Kemalpaşa  da önceden doğru işler yaptığımız için seçimi aldık. Bu da şu demek bundan sonra millet vekilliği dahil seçilecek olan kişiyi partinin üyeleri belirlemeli diğerleri belirlenen kişinin   arkasında adam gibi kitlenmeli, dik durmalı, küsmemeli partisinin başarısı için bir şeyler üretmeli. Yarın ne oldu benim Artvine  diye yazı yazmamı istemiyorsanız hep birlikte hatır için değil partimiz için halkımız için uğraş vermeliyiz. Sevgilerimle.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5107