Ne oldu bize

Sevgili dostlarım ülkenin içinde ki durumuna tüm dünya gülerek izlerken bizler ne yapıyoruz anlamıyorum.

  Sevgili dostlarım ülkenin içinde ki durumuna tüm dünya gülerek izlerken bizler ne yapıyoruz anlamıyorum. Kurtuluş savaşında canları ile bedel ödeyen o insanlara bu gün yaşayan bizler laik miyiz bunu düşünüyorum da evet laik bir nesiliz diyemiyorum. Peki neden on bir yıldır ülkeyi yöneten başbakan devletin içinde derin güçler var  dış güçler var v.s. v.s.  konuşmasına bile alkış tutan insanları gördükçe  umutsuzluğum artıyor. En yakın balkanları bile ben başbakanın talimatı ile bunları yaptım şimdi istifa ediyorum   başbakanında  etmesi gerekir  diyorsa ve buna millet hala alkış tutuyorsa ne oldu biz demekte  haksız mıyım.  Evet sürekli yalan konuşan işine gelmeyen kişileri ve kurumları karalayan hukuk, adalet, yasa tanımayan bir başbakanı alkışlayan bana dünya da bir millet gösterin işte onun için ne  oldu benim milletime  diye  soruyorum Allah aşkına haksız mıyım?

Evet yasal bir iktidar üç dönemdir  milletin iradesi ile iş başındalar şimdi  milletime soruyorum on bir yıl önce sizde  ne vardı  bu gün başbakanda ne var gemiler kat kat katlandı.  Kendisi arap şehlerini geçecek kadar parasal olarak şahlandı. İranın  parası benim ülkemde aklandı ama yeter artık bıçak kemiğe dayandı. Artık her yurttaş şapkasını önüne koyacak kömüre makarnaya din sömürüsüne kanmayacak. Ülkesinin aydınlık yarınları için çocuklarının geleceği için oy kullanacak.  Buna her vatandaşımız mecburen uyacak yoksa yarın benden çok onlar ağlayacak.

Değerli dostlarım kendisini bunlardan olmadığını  söyleyen sevgili vatandaşım evet çok zor bir dönemden geçiyoruz. Kurtuluş  zor ama imkansız değil ülkenin her kurumunu işkal etmiş aydınları konuşanları bunlara baş kaldıranları ceza evine tıktıkları görüldükçe bunlarda baş etmenin tek yolu var herkes siyasi ideolojisini  erteleyecek. Güçlerini tek yerde toplayacak ama muhalefet  olan CHP sine yüklenecek onu iktidar edecek ve bu  şekilde  ne oldu bize demekten bu millet kurtulacak, kendine gelecek. Aydınlık tam bağımsız ülkenin yarınlarını oyları ile çözecek. Bunun başka bir yolu yok varsa birileri  bana söylesin bende o yolda onlarla yürüyeyim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4621