NEDEN ATATÜRK‏

Sevgili dostlarım iktidar sürekli olarak ileri demokrasi ve 2023 yılını işliyor peki hiç düşü......

  Sevgili dostlarım iktidar sürekli olarak ileri demokrasi ve 2023 yılını işliyor peki hiç düşündünüz mü neden bu insanlar demokrasiyi hiçbir zaman  sevmediler sevseler  barış açılımı adı altında yapılmak istenilen şeyleri demokratik  yasal yollardan  yaparlardı  veya yasal  süre içinde gündeme  getirirlerdi. Oysa bu  insanlar seçmiş oldukları akil insanlar ve  dağdaki  teröristlerin   yasa dışı yollardan  ülke dışına çıkmalarına  göz yummak bile  yasal değildir. Demokrasiyi yalnız kendi düşünceleri doğrultusunda  varmak istedikleri yere varana kadar sever  görünecekler. İşte bu sürede 2023 yılı bu yıl  cumhuriyetimizin  yüzüncü yılı o gün gelince ne cumhuriyetten ne demokrasiden ne de laiklikten asla söz  edilmeyecek bunların hedefi bu. Aylardır anayasa çalışıyorlar yaptıkları anayasa  millet için değil tarihten  gelme kin ve  nefretlerinin rövanşı  olarak  tescil edilecek.

                          Değerli okuyucularım bu ülkeyi bizlere sunan bu günler için  canlarını veren   atalarımız  ve yüz yılın lideri Atatürkümüzü  yapmış oldukları anayasadan  çıkarmak diyanetten ve okul kitaplarından da çıkarılan Atatürk  gibi bir deha ile barışamayan  insanların şimdi kürt halkının oyları için barış istemeleri ne kadar ciddi. Evet bende ilk gün gibi barıştan yanayım ama  bunlar barışı ülke için değil şahsi çıkarları  için istediklerine  inandığımdan, süreyi beklemeye  aldım. Sayın başbakanım bu gün bu ülkenin başında isen bunu Atatürk   ve o günün  kahraman Türk, kürt,  laz, Çerkez v.s. v.s.  insanların sayesindedir.  Sizler gerçekten barış sever  biri olduğunuzu iddia ediyorsanız  önce Atatürk ile barışın gidin anıtkabire  kendilerinden  özür dileyin  ve deyin ki ben sizi anlayamadım bebek katilini anladım onunla temas kurmayı başardım. Ama sizin bıraktığınız  miras bize engel oluyor düşüncesi ile milletin  gönlünden  çıkarmak için çok uğraştım. Çünkü siz üniter  bir devlet, laik cumhuriyet bölünmez  bütünlük gibi benim hedeflerime  ulaşamayacağım. Mirasları geride bıraktınız  millet sizin bıraktığınızı  koruma düşüncesinde onun için yeni anayasa da  size yer vermedim  gelecek nesil mirasınızı bilmesin diye  okul kitaplarından çıkardım, bıraktığın  milli bayramları iptal ettim sayenizde ezan sesi duymamıza rağmen  isminizi diyanet  işlerinden de sildirdim deyin  ve birden çok özür dileyin. İşte bunu yaparsanız ülkede hiçbir çıkar gözetmeden  barışı istiyor diye düşünelim  ve bizlerde sizinle beraber yürüyelim.

                                Sevgili okurlarım iktidar neden Atatürk  düşmanlığı yapıyor, terör  ve teröristlerle   barış yolunda olan bir iktidar Atatürk ve   onun bu millete  bıraktığı mirasları neden  sevmiyor. Sayın başbakan  camdan çok güzel okuyor yüce mevlam  ve kutsal varlıklarımız  analarımızı bile kendi çıkarları için  kullanan kişilerle barıştan söz etmek yarınların savaşını davet  etmekten başka  bir şey değildir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9074