• Ana Sayfa
  • »
  • NEDEN MÜSLÜMANLAR SAVAŞIYOR‏

NEDEN MÜSLÜMANLAR SAVAŞIYOR‏

Sevgili okuyucularım evet bizler Müslüman aileden gelen Müslüman bir topluluğuz.

Sevgili okuyucularım evet bizler Müslüman aileden gelen Müslüman bir topluluğuz. İslamiyet dünyanın bir çok dininden  biridir bana göre en güzeli ve faydalısı olmasına rağmen  dünya İslam alemine   bir şeyler oldu.  Ortadoğu da  yaşanılan olaylar belli ölende öldüren de Allahuekber diyor dinimizde  Allah adına adam öldürmek  diye bir şey olmamasına rağmen maalesef  devam ediyor. Son olarak Kenya da  bir alışveriş  merkezi basılıyor binlerce kişi rehin tutuluyor peygamber  efendimizin  annesinin ismini  bilmeyenler hunarca öldürülüyor. Şimdi soruyorum bu eylem insanlık aleminin  alkışlayacak bir eylem mi?  dinimizin değerini bilmeyenler  ve kurallarını öğrenmeden din adına  işlenen bu tür eylemler  yüce Mevlam’ın   emirleri değildir. Çünkü kainatın tek sahibi   olarak bilinen  ve Müslüman  olmayıp da tanrıya inanan  milyonlarca insanlar şunu çok iyi bilmeli ki yüce Mevlam  benim verdiğim canı ben alırım  buyurmuşlardır.   Allaha  yaklaşmanın  yolu insan öldürmek değil  insanı  sevmek yoludur.

                    Evet Suriye de  yaşanılan olayları  tüm dünya  çıplak  gözle  izliyor orada  kendilerini tanrının  militanı olarak   gören el kaide  ve uzantıları tanrı adına  adam öldürüyor,  kalbini çıkarıp yiyor İslamiyet için yaptıklarını söylüyor ama  mümin kişilerin  insan  eti yemesi mümkün olmadığını bilmiyor demek oluyor ki  bu insanlar Müslüman değil peki neden savaşıyorlar ? Allahın emirlerine  uymadan  Allahu ekber diyerek  insan öldürmek  sanıyorum  birilerine silah şörlük  yapmaktan  başka bir şey olmaması gerekir. Ben Beşir  Esat  denen kişinin ülkesinde yapmış  olduğu işleri  alkışlamıyorum. Ama karışma da karışmıyorum. Allah  herkese akıl vermiş  ruh vermiş farklı farklı etnik gruplardan ve dine  mensup olmuşlar   biriler çıkıp onları ırklarından ve inançlarından ötürü sorgulamaya ve ötekileştirmeye  kalkarsa her zaman istenmeyen olaylar ortaya çıkar onun için  kimseyi  seçme hakkına  sahip  olamadığı ırkından ve inancından ötürü sorgulamayacaksın. Onları  kendine rakip olarak görmeyeceksin onlarında tanrının  bir kulu olduğunu düşünecek ve  hepsini  hoş görü ile kucaklayacaksın.

                             Sevgili dostlarım dünyada bir sürü  canlılar  vardır biz insanlar da   bunlardan biriyiz diğerlerinden  bir çok  farkımız olması ile birlikte en önemli  fark çok cesaretli  ve yürekli olmamız nedeni de öleceğimizi bile bile yaşıyor olmamız.   Bunu bildiğimize göre öldürmek neden Azrail ile yarışmaya insan oğlu  kalkışırsa yaşam çekilmez bir hal alır oysa sevmekten  kim usanır diye bir söz var nende bunu değerlendirmiyoruz? Niçin İslam  alemi alev alev yanıyor.  Kan ve gözyaşı akıyor bunu iyice düşünün.  Bana göre  hangi dine  mensup olursanız olun ama asla dininizi  siyasi çıkar için kullanmayın  din siyasi amaç için kullanıldığı zaman  bir bombaya dönüşür bu İslam  dininde de diğerlerinde de aynıdır. Onun için ülkeyi yönetenler dinini Allah için siyasetini  millet için yapmalı. İkisini bir birinden ayırmadığımız süre ölümler ve  savaşlar asla bitmeyecektir. Şahsi  çıkarlarımızı millete yapmış olduğumuz hizmetler  kadar düşüneceğiz  kutsal varlıkları malzeme olarak kullanıp  inançlı  tertemiz kişileri sömürmeyeceğiz ve böylece de günaha girmeyeceğiz  saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8993