NEDEN SAMSUN

Sevgili dostlarım başbakan cumhurbaşkanlığı seçimi için başlangıç yeri olarak Samsunu seçti.
Neden öyle yaptı bilmiyorum sanıyorum kendide bilmiyor. Eğer Atatürk ile bir benzerlik yaratmak istiyorsa mümkün değil çünkü Atatürk cumhuriyeti kurmak için Samsun da  idi başbakan ise sanıyorum cumhuriyeti yıkmak için Samsundan  başladı.  10 ağustos günü ilk turu yapılacak olan seçimin ismi her ne kadar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa bile işin istenilen yönü o değil amaç çağdaş cumhuriyeti, laik düzeni, özgürlükleri yıkmak isteyen ve nihayi hedefi  2023 gösteren bir zihniyetle aynı sandıkta yarışacak olan uzlaşma yönü ile tespit edilen bir kişinin yarışı olacak.  Evet karar  yüce Türk  milletinin olacak ama ben merak ediyorum Türk milleti  sözünü bu güne kadar ağzına almayan başbakan Türkiye cumhuriyeti devletine cumhurbaşkanı nasıl olacak Türk milletinden nasıl oy isteyecek anlamıyorum.
          Evet değerli  dostlarım 10 ağustos günü bu millet modern hukuk devletimi istiyor yoksa iki dudak arasında ki ilkel fetva devletimi  ülkemiz nerdedir batı damı doğuda mı, Arabistan da mı  bunu oylayacak. Hak ve adaleti  hukukun üstünlüğünü önüne geçilmeyecek yağma, çalma, soyma, rüşvet, avanta, hırsızlık  İslamiyet  maskesi altında sürecek mi yoksa bitecek mi millet 10 ağustos da oyları ile bir sonuca bağlayacak.  Demokrasilerin tartışıldığı hatta kaldırılmak  istenildiği toplumlarda asla sonu gelmeyen nefret, kin, işkence, intikam insanları ayrıştırma sürecek mi yoksa sonlanacak mı bu oylanacak 10 ağustos da. 17 aralık ile 25 aralık arasında gelişen yolsuzlukları 30 mart seçimleri ile örtmeye çalışan bir kişi ile yarışılacak.  10 ağustos günü aslında bu seçim tek kişinin oylamasıdır bu adam bu güne kadar yaptığı işlerin karşılığında taçlanmak ve aklanmak istiyor buna bu millet müsaade edip etmeyeceğini kararını verecek 10 ağustos günü.
            Sevgili dostlarım kurtuluş savaşları  Samsun da başladı Tayip bey de kendi kurtuluşunun ilk adımını Samsun da attı. Şimdi soruyorum tüm halkıma  demokrasiyi hukuk devletini, toprak bütünlüğümüzü devletin onurunu ve tüm etik değerlerini yerle bir eden biri cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturabilecek mi yoksa oturamayacak mı asıl oylaması gereken budur  bu seçimde birden çok aday yoktur tek aday var o da başbakan çünkü o koltuk onun şahsına lazım diğer adayların şahsına lazım değil onlar milletini en iyi  şekilde temsil etmenin hesabındalar.  Selahattin Demirtaş düşlediği kürt devletinin başkanlığının ve sayısal hesabın  adayı  Ekmeleddin  İhsanoğlu demokrasi tarihimizde bir ilkin  uzlaşı sonucu tespit edilen ülkenin tamamına talip olan  ve yaşayan tüm insanları kucaklayan bir aday  10 ağustos günü ilk türü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde bu millet oyları ile cumhurbaşkanını belirleyecek. Adaya göre millet oluşmayacağına göre millete göre biri seçilmeli işte o kişide herkesi kucaklayabilecek aday Ekmeleddin  İhsanoğludur. Dünyada kaybettiğimiz onurumuz, gururumuz  itibarımız ancak dünyanın  saygı duyduğu biri ile geri alınır onun için benim adayım  Ekmeleddin bey. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1004