NEDEN SAVAŞ

NEDEN SAVAŞ
Sevgili dostlarım insanlar neden savaşır anlamış değilim. Barış gibi güzel, maliyeti olmayan, çoluk çocuğun geleceği olan, içinde kan ve göz yaşı bulunmayan güzelliklerle dolu olan yaşam şekli varken neden bundan uzak dururlar anlamıyorum. Savaş pahalı bir ölümdür içinde her türlü kötülükler olan ekonomik maliyeti hesap bile edilemeyen, ölüm göz yaşı yetim kalmak,dul olmak,el ayak kopmak aklınıza nasıl gelirse hepsi olan bir yöntemdir.Bilirsiniz savaşları zenginler çıkarır yoksullar ölür. Peki ama neden ,bu gün kadar savaşıp iki yakası bir araya  gelmiş hiçbir devlet var mı? Dünyanın en kötü kokusu barut kokusudur. Bunu teneffüs etmek insanların en büyük ayıbıdır.
Evet orta doğu kan gölüne döndü. Yıllardır savaşılıyor soruyorum karınca adımı olsa bile başarı sağlanabildi mi. Zengin ülkeler silah satması için ajanlarını kullanarak yoksul ülkelerin içini karıştırıyor. Kendisi para kazanıyor. Var mı böyle bir dünya Allah aşkına biri çıksın konuşsun. Mezhep savaşları diye yeni bir düşman yarattılar. Bir birini kırıyorlar ya mezhebini, ırkını cinsini seçen var mı. Bir insan seçme şansı olmadığı bir olay için nasıl suçlu ilan edilir. Nasıl hedef gösterilir. Özellikle Müslüman ülkelerde görülen bu tür savaşlar dinimizce bile kabul görmeyen işlerdir.
Sevgili okuyucularım zorunlu olmadıkça yapılan her savaşlar bir cinsiyettir.Evet ülkemde savaşın içinde doğu ve güneydoğu bölgelerimiz barut kokusu ile geçilmiyor ama bizim savaşımız geç kalınmış bir savaş siyasilerin şahsı çıkarları için öteledikleri ve günümüzde sıkıntı yaşadığımız bir olay. Bizler para pul için değil ülkemizin bölünmesini isteyen emperyalist güçlerin kiraladığı pkk denen terör örgütü ile yaptığımız bir savaş biz vatan toprağını savunuyoruz. Onlar emperyalistlere uşaklık ediyor. Yani bu savaşı biz istemedik isteyenler ortada ölenler onlar değil kiraladıkları zavallılar meslek olarak ölümü seçmişler çünkü onlar terörist.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4814