NEDEN UZAKLARDASINIZ

NEDEN UZAKLARDASINIZ
Merhaba tüm insanlar görüşünüz, partiniz ne olursa olsun gün yanlışları örtmek, inadı sürdürmek günü değildir gelin hep birlikte şavaşa hayır diye haykıralım,barış için konuşalım onun için koşalım Türk ordusu irak topraklarında, irak merkezi hükümeti isyanda ülkemizi birleşmiş milletlere şikayet etmek üzere soruyorum sizlere bizim ne işimiz var  orda, otuz yildır gidilmesi gereken yer Kandil iken biz neden musuldayız evet orası bir osmanlı toprağı ama neden bu zor günlerde macara peşine koşuyoruz her tarafımız küskün devletlerle dolu iken başımıza ne diye bir iş açıyoruz. Bakın beyler yurta sulh cihanda sulh sözünü unutarak atıldığınız yol bir bataklık olduğunun hesabını yapmayarak bireysel çikar uğruna bu ülkeyi  ateşe atıyorsunuz buna hakkınız yok. Beni yanlış anlamayın şavaştan korktuğim için değil şavaşı iyi bilen bir neslin tornu oldugum için bunları yazıyorum.
               Evet bu milletin oyunu aldınız, iktidarı tek başınıza kurdunuz sizleri tebrik ettim ama şu an tarihi bir hata içindesiniz  yillardır başımızın belası olan pkk terör örgütü ortada dururken başka macaralara atılmanız size oy verenlerin bile tercihi değil buna rağmen dik kafalığınızı sürdürmek insanları endişelendiriyor . Bize orta doğuda alabileceğimiz bir şey olmadığı gibi bize  bir şey vereceklerinde düşünmüyorum. Size şunu hatirlatayım Amerika bir mart teskeresini unutmadı siz şimdi ona güvenerek oralara asker gönderiyor iseniz büyük bir yanılgı içindesiniz çünkü yarın o Amerika ne işiniz vardı orda diyecektir. Sınırlarimızı güven altına almanızı anlarım ama musula aaker göndermenizi anlıyamıyorum çıkın birinizde orda niçin varız bir anlatın bakalım bu millet sizleri onaylıyacakmı.
                 Değerli dostlarım gidilmesi gereken yer kandil çünkü ülkemizin bütünlüğü ordan tehtit ediliyor otuz yıldır doğruyu yapmayanlar büyük bir yanlışa imza atmak üzereler her yurtaş demokratik tepkisini göstermeli, şavaş istemiyoruz demeli biliyorsunuz şavaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür orta doğudaki sorun bizim birinci derece sorunumuz değil ken kendimize sorun çıkarmak pek akıl işi olmasa gerek en kötü barış en güzel şavaştan iyidir sözünü hatırlatıyor ve yol yakın iken diş politikanızı gözden geçirmenizi öneriyorum bu millet  size ülkeyi yönetmek için yetki verdi macara arayın diye vermedi.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 937