NEDEN YALAN‏

Sevgili okuyucularım 2014 yöresel seçimler yaklaştıkça yalanlarda çoğalmaya başladı geçenlerde bölge gazetesinin

  Sevgili okuyucularım  2014 yöresel seçimler yaklaştıkça yalanlarda çoğalmaya başladı geçenlerde bölge gazetesinin bir Artvin  ilinin en başarılı  belediyelerini yazmış birinci Arhavi, ikinci Yusufeli  diğerleri yok. Arhavi benim ikinci ilçem keşke  başarılı olsalardı belediye  başkanı   sayın Coşkun Hekimoğlu  tam bir beyefendi  şahsına diyeceğim  hiçbir şey yok partisine  sıra gelince savunulacak  hiçbir  tarafıda yok çalışmaları hakkında yorum yapmayacağım. Çünkü Arhavi halkı her şeyi görüyor duyuyor  ve biliyor. İktidar partisinin belediye  başkanı olmasına rağmen pek konuşulacak  hizmeti görünmüyor. Neyse asıl konumuza  girmek istiyorum. Bu araştırmayı  yapıp Arhavi ve Yusufeli ilçemizi birinci sıraya koyan  sevgili meslektaşıma şunu sormak istiyorum siz Hopanın  dününü hatırlıyor bu  günü görmüyor musunuz  dünden haberinin yoksa size bugünü anlatmamam gerek ilçe halkım dünü de bugünü de  iyi biliyor yalnız gazetecilik yaparken ticaretten çok halkı düşünün Türkiyenin yüzlerce  ilçesinden biri olan Hopa   belediyenin  yapmış olduğu  hizmetlerden ötürü ulusal basınca birinci  gösteriliyor. İktidar partisi bile  taktir ederken  sizin görmemeniz düşündürücü ve çok manidar olarak  basın  tarihine geçtiğini bilmenizi isterim.

                            Değerli dostlarım bende yöresel bir gazetenin temsilcisiyim  üstelik bu gazete Artvin ilimizin  en çok satan  ve okunan gazetesi bana silah  çekseler yalan haber ile hatır için  veya çıkar için   yazı yazdıramazlar. Evet ben bir  tarafım  önce  ülkemin sonra  yönetim şekli olan cumhuriyetin ve de  bölünmez toprak bütünlüğümüzün  tarafıyım. Sevdam vatanım üstünde yaşayan  tüm halkım benim gibi düşünmeyenleri de kucaklayan  onlara saygı  duyan biri olarak her zaman sezarın  hakkını sezara  vermişim on yılı aşkın süredir ülkeyi yöneten AKP sinin icraatlarının iyi yönlerini gurur ile yazdım ülkeye yaptıkları kötülükleri de halkımdan saklamadım onuda yazdım. Şahsi  menfaat uğruna hiç yalan haber yapmadım şimdi siz Arhavi ve Yusufelini en  çalışkan belediye gösteren gazeteci arkadaşım Hopanın  çehresini değiştiren  olmaz yapılmaz denilenleri yapan hizmetinde  hiç kimseyi ayırmayan  sosyal etkinliklerde bile en  önde olan bu belediyemizi  görmemeniz  mesleğinin ile bağdaşmaz  bana kucak dolusu para verseler o yazdığınızı kimse  yazdıramazdı. Siz nasıl yazdınız? Bilmiyorum ama bir meslektaşınız olarak üzüntü duyduğumu ifade edebilirim.

                     Bakın beyler demokrasilerde taraf olmakta vardır. Bir partinin  adamı olmakta  ama şu çok iyi bilinmeli ki  önce insan olmak  yalan konuşmamak   halktan hiçbir şey   saklamamakta demokrasinin özünde vardır. Ben Artvinin   tüm belediyeleri başarılı olsun isterim çünkü burası benim vilayetim. Yalnız birileri gibi yalan  yazılarla  halkımı aldatmaya yönelik  yazılar yazıyorsa onu da kınarım Hopa üç yılı aşkın bir  süredir CHP si belediyesi yönetimi ile halkına  hizmet veriyor  isteyen her kim varsa gelsin Hopa ya  partili partisiz kime soracak olursa sorsun belediye hizmetlerinde  ve bu güne kadar yaptıklarından  bin kişiden on kişi bulsun  ve Allah için yalan  demeden konuşsun memnun olmayan  o on kişi için  bile ben  ilçemi terk  edeceğim. Hiçbir hizmet asla   karşılıksız kalmaz Hopa da CHP li olamayanlar bile üstte Allah var bu   hizmetlerden  sonra çarpılırız oy vermezsek diye  düşünen yüzlerce insan var. Tüm bunlara rağmen  bir gazeteci çıkıyor en başarılı belediye araştırması yapıyor ve Hopa yı  görmüyor inanın buna değil ilçe halkım   kargalar bile güler  gazeteciğin  bir özelliği de halkı    yalan haberle kandırıp kendine   güldürtmeyeceksin  kullandığınız kalem halkın bilmek  zorunda olduğu doğrular için olmalı ama  merak  etmeyin çıkar devri yakında kapanacak  bakalım  o zaman ne olacak.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8964