NEYİ ÖNLEYECEKSİNİZ‏

Sevgili okurlarım iktidarın para hırsı son hızı ile devam ediyor bunun bir örneği de sarp sınır kapısında yapmış oldukları zamla kendini gösterdi daha ikinci yılı dolmadan bir liralık geçiş ücretini kaldırdılar yeniden

 Sevgili okurlarım iktidarın para hırsı son hızı ile devam ediyor  bunun bir örneği de sarp sınır kapısında yapmış oldukları zamla kendini gösterdi  daha ikinci yılı dolmadan  bir liralık geçiş ücretini kaldırdılar yeniden  on beş lira  koydular ne yapmak istediklerini bilmeyen iktidar sarp gümrük kapısında da kendini gösterdi.  Yoğun ilgi gören  batum bir liralık geçiş ile en üst  seviyeye çıkmıştı. Cebine on lira koyan gençlik batuma  gidiyor orda  disko bar geziyor   ve bunu alışkanlık yapıyor. Şimdi  on beş lira bulmak zorunda alışan gençlik bir şekilde bu parayı bulacak ve yine gidecek parayı nasıl bulacak taktir sizin.

                          Şimdi soruyorum bir liralık geçişi niye başlattınız neden vazgeçtiniz. Eğlence sektörünü bölgemizde yok ettiniz insanları batuma yönlendirdiniz içki kumar kadın sıkıntısı olmayan yere insanları yönlendirdiniz şimdi de nasıl olsa  on beş lira da  bulurlar diye para kazanmayı düşünüp zam yaptınız. Sanıyorum gürcü kökenli  sayın başbakanımız  bu işi batum zarar görsün diye yapmadı. Çocuk yaştaki  kişileri hayatta  görmeyeceği yere kimlik ile geçiş serbestliği  tanıyacaksın onları oraya alıştıracak sonra da para kazanalım hiç olmazsa diye geçişi on beş lira  yapacaksın amaç ne para peki orya alışıp  bırakması zor olan gençlik ne olacak onlara  bir yatırım bir  önlem  yok mu?

                                Sevgili dostlarım iktidar bizlerin geleceğini değil nasıl daha çok para kazanırız sevdasında mecbur olmadıkça kimse gitmesin gürcistana. İlçemizde sayın  kaymakamlığın  yaptığı bir sürü park, tır garajı v.s. v.s. güzellikler  yapıldı dünya kadar masraf edildi. Güvendikleri tek gelir bir lira idi onu da elinden  aldınız beş on kişi çalışıyor da onları da işsiz bıraktınız devleti yönetmek milleti açıkta bırakmak ekmeğini elden  almak demek değildir.  On beş liranın  içinde  sayın kaymakamın yaptığı  bir sürü  güzel işlerin ücretini ödeyecek misiniz?  İşsiz kalan o  beş on kişiye  iş verecek misiniz. Neden on beş lira yaptınız  neyi önleyeceksiniz? Batum da ki kumarımı gece alemini  mi sizler ticaret  yapıyorsunuz ama bizler aç susuz kalsak bile batuma gideceğiz  çünkü siz alıştırdınız  keşke kimse gitmese.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9037