NİHAYET

NİHAYET
Sevgili dostlarım on iki gün sonra anayasadan geçen on sekiz maddelik tasarı sayın Cumhur Başkan`ına
B ulaştı . Bu kadar neden beklendi, yasalar üzerinden oynamalar mı oldu henüz net bir şey bilinmiyor sanıyorum yakında her şey gün yüzüne çıkar. Şu bilinmeliki bu tasarı her hangi bir partinin ilk işi değil millet partiler üstü bir yetki ve karara sahip olduğu için kararını partilerin isteğine göre değil kendi ve çocuklarının geleceğine göre verecektir. Tek adamlık sistem yarınlarda bölünme ve kutuplaşmalar doğuracağı gibi içindeki kendi çocuklarınıda yiyecektir. Tek kişilik hiç bir karar sağlıklı ve mantıklı alınmayacağı gibi telafiside imkansız işlerin oluşmasına neden olabilecektir. Evet nihayet tasarı Cumhur Başkan`ımızın önüne geldi üç beş gün içinde imzalayıp referandum tarihi netleşecektir . İki aylık kampanya süresinde AKP li vekiller alanlarda evet oyu isteyecek tasarıya destek veren sayın Bahçeli alanların yerme kapalı salon konuşmalarını tercih edecek.
Sevgili okuyucularım tarih boyu görmediğiniz ve bundan sonra da göremeyeceğiniz bir seçimle karşı karşıyayız millet vereceği kararda siyasi değil yaşamı düşünerek olamalı bizden istenilen bir tercih değil yaşamımızın saraya devredilmek istenmesidir. Her kes şunu bilmeli ATA`larından aldıkları laik cumhuriyet emaneti ya sonsuza kadar yaşatmak için tasarıya hayır oyu verecek yada emanet aldıkları değerleri saraya devredecek .
Değerli dostlarım gün bireysel sevgilerin karşılığı ödenecek gün değildir gün demokrasi ve özgür yaşamın devamı için verilecek karar günüdür . Yarın ben ne yaptım çok pişmanım demek zorunda kalmamak için bu günden hayır deyin
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4564