ÖĞRETMENİM?

ÖĞRETMENİM?
Sevgili dostlarım bir ülkenin kalkınması için en önemli unsur eğitimdir. Eğitimi verende öğretmendir. Tarihi bir seçime giderken  öğretmenlere çok büyük iş düşüyor biliyorsunuz seçim sandığı her zaman öğretmene emanettir çünkü sandık başkanları onlardan oluşur. Ben bu güne kadar çok üzüldüğüm işler olmasına rağmen öğretmenleri hiç eleştirmedim çünkü kalem tutmasını  o güzel insanlardan öğrendim. Biliyorsunuz seçimler  hep sandıktan çıkan oylarla kazanılmaz bazen trafolara kediler girer bazen de istenmeyen işlerle sonuç belirlenir. 7 haziran 2015  seçimleri yalnız vekil çıkarma ülkeyi yönetecek iktidarı belirlemeyecek bunun yanında parlamenter sistemi demokrasi ve cumhuriyette oylanılacak onun için birileri kazanmayı her zamankinden çok istiyor millet iradesi sandığa girdiği gibi çıksa sorun yok yalnız kazanmaktan başka çareleri olmayanlar sandıkta  sihirbazlık yapabilirler bunun önüne geçmek için önce sandık başkanları çok dikkatli olmalı sonra da her seçmen oyuna sahip çıkmalı.

                          Evet sayın öğretmenlerim kopya çekmek suçtur ayıptır çalışanın emeğini çalmaktır diye bizlere öğüt verirdiniz. Sizlere benim öğüt vermem mümkün değil ama ülke olarak endişe duyuyoruz sandıkta cambazlık  olur diye  düşünüyoruz  bir seçmenin oyunu çalmak ve yerine kendine yarayacak oyu koymak pek hoş bir şey olmamalı. sizlerden istirham ediyorum halkın oyuna sahip çıkın mesleğiniz  tartışılmayacak kadar kutsal bir meslek bu mesleğe siyasilerin ayıbını yapıştırmayın. Çok çok özür diliyorum sizin için böyle bir yazı yazmak beni mutlu etmiyor ama söz konusu ülkem  ve bölünmez bütünlüğümüz olduğu yerde gözüm bir şey görmüyor kalemim durmuyor. Bana vatan, millet, toprak,  cumhuriyet sevgisini söz öğretmenlerim öğrettiniz ben bu gün bunlara değer verip yazı yazıyorsam sorumlusu  sizlersiniz. Çünkü bunları sizler bize sevdirdiniz. Ben bu gün kuşkularımı dile getirirken sizleri üzülmesini hiç düşünmedim ne olur bana gücenmeyin sandığa sahip çıkın lütfen.
Sevgili okuyucularım ülke bu kadar yolsuzluk konuşuluyorsa sandıkta  çıkabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı  şüphe duymak normal olmalı ben millet iradesine saygı duyan biriyim yalnız milleti seçimden seçime düşünenlerin olduğu günümüzde ve  kendilerini mutlak gelip görmek isteyenlerin olduğu bir ülkede bazen milletin iradesinin dışında da sonuçlar çıkabiliyor. Tüm sandık başkanları ve görevlileri tarihi bir seçimde tarihi bir görev bekliyor o da milletin kullandığı oylara sahip çıkmaktır. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5114