OLACAK İŞ DEĞİL

Sevgili dostlarım filmlerde romanlar da, rüyalarda olmayacak iş Arhavi de oluyor.

 Devletin almış olduğu karar hiçe sayılıyor birilerinin ahbap  çavuş ilişkileri ile olmaz denen işler oluyor. Daha önce yazdım yine yazıyor söz konusu olan Arhavinin kavak köyünde ki Ak kömür işletmesinin almış olduğu yer burada işletme sahipleri paketlenmiş kömürü piyasaya sürecek çevre  bakanlığı yasal tüm işlemleri yapıyor parasını alıyor çet raporunu veriyor. Tamamı kapalı alan şartı  koyan TC devleti ve kurumları 2015 yılında  kimse açık alanda kömür işi yapmayacak bu işletme 2013 yılında şartlara uymuş devletin ön  koştuğu tüm işleri yapmış tamamı kapalı elli bin metre kare  alan yapmış  trilyonlar harcatılmış ama işletmeye açamıyor bu olacak iş mi böyle bir işin değil ülkemde  dünyada bir örneği var mı yoksa  Arhavili olmak ayrıcalıkta Hopalı olmak suçtur da ben mi bilmiyorum.

                                    Sevgili Arhavili dostlarım bir işletme sahibine çektirilen bu azaba sizler son vermelisiniz bu  yapılan ne adil  ne de  adaletlidir beş yüz metre aşağıda ve Hopa da tamamı açıkta kömür işletmeciliği yapılıyor  ve  çevreye zarar vermiyor deniyor da  bilgisiz birinin vermiş olduğu saçma sapan raporla yasaların ve bu ülkeyi yönetenlerin talimatı ile yapılan elli bin metre kare kapalı  alanda kömür işi yapılamıyorsa bana  hiç biriniz bu işin adil  olduğunu anlatamazsınız. İki dost ilçenin birbirine  bakışının değişeceği hesabı yapılmadan biz yapıyoruz doğrudur demek çok büyük yanlıştır. Bu yanlışlığı Arhavinin sağduyulu insanlar çözmelidir. İki dost ilçe kendi işlerini çöze bilmeli birleri istiyor diye sessiz kalıp yargı süresini beklememeli.

                               Sayın valim sizlere ihtiyaç olduğunu ilimizin en büyük yetkilisi olarak  söz konusu yerin yerinde incelenmesini arz etmiştim bu arzımı tekrar ediyor ve son derece adaletsiz yapılan bu uygulamaya  el koymanızı düşlüyoruz. Yapılan yerin yasalarca  söz edildiği  gibi yapılması işletme sahiplerine haklılık kazandırmıyorsa bunu da bizlere anlatmalısınız. Bu memleket inatlaşma ile  değil yasalarca yönetildiğini biliyoruz ama görüyoruz ki inatlaşma yasaların önünde gidiyor bu böyle olmamalı arz eder saygılar sunarım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5148