OLACAK İŞ Mİ‏

Değerli dostlarım zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir.

 Değerli  dostlarım  zorunlu olmadıkça savaş bir  cinayettir. Zorunlu kılan nedir  toprak bütünlüğün ve milletin can güvenliği bunun dışında yapılan tüm savaşlar anlamsız  ve insafsızlıktır. Olası bir Suriye  savaşında en fazla zarar  görecek ülke  Türkiye iken hala savaş çığırtkanlığı  yapan ülkede  dünya da yalnız Türkiye  aslında buna Türkiye demek yanlış olur çünkü  ne halkı istiyor ne de devleti isteyen iki  kişi  dış işleri bakanı ve başbakan  sınır ihlali bahanesi ile  bir helikopter düşürdük uluslar arası sözleşmeler karşısında   haklılığımız olabilir ama  insani açıdan baktığımızda silahsız bir helikopteri düşürmek pek doğru değil. Suriye konusunda dünyada yalnız kalan sayın Tayip Erdoğan  kendi başına sorun yaratmanın uğraşı içinde peki ama neden?

               Şimdi sormak istiyorum kandilden Türkiye sınır ihlali yapıp binlerce terör  eylemi  gerçekleştiren teröristlere karşı ne yapabildiniz? O katillerin sınır ihlali kapsamında uluslar arası alınan  kararları niye uygulamadınız? Bir kez olsun televizyon kanallarından  neden  Suriyeye  savaş açmak için göstermiş olduğunuz gayretin nedenini bu millete anlatmıyorsunuz. Tabi anlatamazsınız  ama ben söyleyeyim tek amacınız laik Suriye  devletinin yıkılması ve yerine  şeriatçı birilerinin iktidar olması ülkenizde ki özlemi yerine getiremeyince komşu ülkelere dayatıyorsunuz. Bırakın bir millet hangi rejimle yönetilmek  istiyorsa kararını da  kendileri versin size mi düştü komşu devletlerin yönetim şekli. Müslümanı müslümana  kırdıran  bir zihniyet islamın  içinde nasıl yerini alabilir? Mısır devleti kendi halkının seçtiği lideri bir yıl sonra indirdi niçin demokrasi  vaatleri ile gelip şeriatçı bir düzene geçmek ister halkın özgürlük  alanlarında dolaşırsan olacağı bu. Evet darbe sonucu oldu ben isterdim ki sandıkta olsa idi darbelerin en iyisi diye bir şey yok. Çünkü darbenin demokrasilerde iyisi asla yoktur.

                   Sayın başbakanım gelecek kuşağı  zan altında bırakmak istediğin işleri Amerika ve Rusya  önledi olası bir savaşın şu an için önüne geçildi. Şimdi rahat dur da durup dururken ülkemizi belaya sokma el alemi  yönetmekten  vazgeç. Ülkene dön size  bu millet komşu devletleri yönet iç işlerine karış diye oy vermedi. İyi veya kötü yönetirsin ama görevin  TC devletini yönetmek. Senin ülkende  ne  ekonomi ne politik ne de asayiş iyi değil bu   milletin onuru kırılacak  her işi başardınız açılım adı altında barış sürecini   bile  tıkadınız. Karşınızdaki  doyumsuz insanların istekleri  bitmeyeceğini anlayamadınız. Tüm  bu olumsuzlukları ört pas etmek için ona buna saldırdınız yeter artık  ya kendinize gelin ya da  çekin  evinize dönün bu ülkeye  vermiş olduğunuz  zararlar daha büyümesin ülkemiz bölünmesin arz ederim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9120