OLMADI BAŞKAN‏

Merhaba dostlarım ben kendimi bildim bileli ırk, din, mezhep ve bölge ayrımına karşıyım.

  Merhaba dostlarım ben kendimi bildim bileli ırk, din, mezhep ve bölge ayrımına karşıyım. Bir Hopalı olarak en yakın komşu ilçemiz Arhavi ile ilişkilerim çocuk yaşta başladı. Çok iyi dostlarım, arkadaşlarım, partili partisiz bir sürü tanıdığım ve saydığım insanlar var. Onların varlığı bana hep güç vermiştir. Belki inanmayacaksınız ama bir Arhavili kadar Arhaviliyim. Sayın belediye başkanı  Coşkun Hekimoğlu kardeşim kadarda oralıyım. Evet zaman zaman spor olsun siyaset olsun tatlı rekabetler yaşanmıştır. Ama asla kayda değer sorun olmamıştır. Ne zaman  Hopalı bir iş adamımız Arhavi kavak mevkisinde  orüs  adı altında tepe gurubuna  ait yüz dönüme yakın bir yer alındı birileri düğmeye bastı. Nasıl olur burası satılır biz burada üniversite açacaktık diyerek sesler yükselmeye başladı. Dört yılı dolduracak olmasına rağmen bir türlü konuşmalar mahkemeler bitmedi. Sayın belediye başkanı bir konuşmasın da demiş olsun ki alan kişi Hopalı olduğu için her türlü zorluğu çıkaracağız ben bu  söze inanmak istemiyorum. Sayın başkan böyle bir söz kullanmamış ise lütfen  kamu oyuna açıklama yapsın. Evet yaptım diyorsa onu da söylesin biz Hopalı olarak Arhavi ile hiçbir sorunumuz olmaz sorun yaratanlar varsa onlar ne Arhavili  ne de Hopalı  olabilirler ancak onlar oyun bozan, başarısız suni gündem yaratmaya ve ayıplarını kapatmaya çalışan birkaç kişi olabilirler. Bu da topluma mal   edilemez.

                                    Sayın Coşkun Hekimoğlu çiçeği burnunda yeni seçilmiş bir başkandınız söz konusu yer için kaymakamlığınızın başkanlığında  yeri alan kişilerle makamınızda  görüştük bende ordaydım. Siz o yeri biz alacaktık üniversite yapacaktık dediniz size ne söyledim ben sayın başkanım böyle bir düşünceniz  var ise alınan   fiyatın yüz bin dolar düşüğüne yarın gelin verelim dedik. Siz  madem eğitim için istiyorsunuz alan şirkette size  yüz bin dolar katkı sağlıyor hayırlı olsun demedik mi o toplantı da. Saygı duyduğum sayın eczacı  ağbim Adnan Çorbacı dönüp bana sizin bu yaklaşımınıza karşı Arhavi o yeri almazsa size yardımcı  bile olurum  diye teşekkür etti. Ne oldu sayın başkan Hopalılar eğitimin önünü kesiyor diye çadırlarda gençleri neden çıkartmadınız  niçin Arhavi halkı ile  konuşmamızı paylaşmadınız. Alınan fiyatın yüz bin dolar düşüğüne size verilmesine rağmen bu güne kadar hiçbir girişiminiz olmadı ama engellemeniz oluyor peki neden? Hükümetin kömür ile ilgili çıkarmış olduğu yasaya  harfi harfine uyan bir tesisi çalıştırmamak çevreye zarar verir diye halkı kışkırtmak sizce doğru mu? Arhavi de kömür işletmesi yok mu hiçbir  kurala uymadan çevre denen  olaya  aldırmadan işini yapıyor. Sesiniz çıkmıyor ama kömür tozunun bir tanesi bile dışarıya sızmayacak şekilde önlem alıp elli bin metre ek kapalı  alan  yapan  Ak kömüre zorluk çıkarıyorsunuz. Acaba Hopalı olduğu için mi şunu size hatırlatayım o şirketin bir ortağı Erzurumlu. Bakın sayın başkanım sizin iş adamlarınız gelsinler Hopa da yatırım  yapsınlar biz bundan gurur duyar her türlü yardımı da kendilerinden esirgemeyiz. Devletin vermiş olduğu raporu bile kabul etmiyor devleti mahkemeye veriyorsunuz bunlar doğru işler değil yatırımcı firmaları ilçenizde ağırlayın onlara zorluk değil kolaylıklar sağlayın günü kurtarmak için değil yarınların güzel günleri için uğraşın. Hopa- Arhavi  sorunu için uğraşmayın bu sizin işiniz olmadığı gibi hiç kimsenin işi de olamaz.

                  Sevgili Arhavili dostlarım lütfen beni yanlış anlamayın hiç kimse ne size ne de çevrenize zarar veremez. Yapılan tesis dünya markası kömür tozunu görmeniz bile mümkün değil. Birilerinin  doldurması ile  hareket etmeyin hesap soracaksanız  dört yıl önce yarın gelin yeri size verelim yüz bin dolarda eğitime katkı yapalım dememize rağmen kılı kıpırdamayan belediye başkanınıza sorun. İnsan sözünü eri olmalı olamıyorsa susmalı. İnsanları olur olmaz kışkırtıp sorun yaratmamalı. Devletin  almış olduğu karara saygılı olmak varken  sizler mahkemeye veriyorsunuz. Halka bu şekilde kendinizi şirin göstermeye  çalışıyorsunuz bunun yanında asla sizlere yakışmayan  bölgeciliği işliyorsunuz. Şunu açık ve net yazıyorum hiç kimse Arhavi ile  Hopanın arasına giremez  halkların uzun yıllara dayalı dostluğunu bozamaz. Bunu  yapan bizden olan ve olmayan diye ayıran hükümete rağmen olsa bile  bu işte başarılı olamaz. Çünkü biz akraba olan iki ilçeyiz ve böyle sürdürmeye de  devam edeceğiz.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9364