OLMALIYIZ?

OLMALIYIZ?
Sevgili okuyucularım seçimler bitti halk tek başına iktidara hiçbir partiyi getirmedi son dönemlerin modası olan başkanlık sistemi ve birinin arzusu  millete endişe verdi. Evet AKP sini yinede birinci yaptı ama iktidardan da etti. Seçim tablosunu çok iyi okumak lazım şimdi koalisyon  dönemi sayın cumhurbaşkanı koalisyonlar için ne denli olumsuz konuştuğunu hatırlayın asla onu haklı çıkarmamak lazım ve bir şekilde iktidarı oluşturmak  gerek bunun için bir çok seçenek var. On üç yıllık icraatlarını yargılamak  istiyorsanız  CHP MHP HDP ortaklığını oluşturun. Yok zamanı halkın çıkarı için kullanacağız diyorsanız AKP CHP koalisyonu olabilir AKP nin geriye dönük icraatlarını konuşmadan CHP sinin seçim alanlarında söz verdiği ekonomik programını AKP sine şart koşarak olabilir. Milletin midesi dolmadan düşünemediğini bilmeniz gerek bakanlık paylaşımı çok önemli  değil milletin hiç  umurunda değil.

                         Evet CHP si zor kararın eşiğinde şunu çok iyi bilmeleri gerekir o da koalisyonu bozan parti asla  olmamalı bu dönem zorluk çıkarak kin ve nefretine takılan ilk seçimde barajın altında kalır bu bilsin on üç yıllık iktidarı yargılayacağım düşüncesi içinde olanlar halkın oylarına dikkat etsinler. Halk böyle  bir şey istese idi sandıktan CHP ve MHP yi iktidara  taşırdı ikisinin aldığı oy ortada siyaset halkın refahı için yapılır diyorsanız halkın çizdiği tabloyu çok iyi okumanız gerek. Ben bir tarafım CHP liyim ve partimin iktidar olmasını istiyorum tek şartım söz verilen iki maaşa ikramiye, çiftçiye ucuz mazot, asgari ücretin 1500 tl olması ve taşaron  işçiliğine son verilmesi millet bunu bekliyor yoksa laiklikmiş toprakmış hukukmuş demokrasiymiş bunların hiçbiri umurunda değil. Çünkü  o halk bunlar karın doyurmuyor ve ben olduğum süre bu maddelere bir şey olmaz diye düşünüyor.

                    Sevgili  dostlarım gün ideoloji günü değildir gün sandıktan çıkan tabloya göre iktidar oluşturma günüdür. Sayın cumhurbaşkanı iktidar kuramasalar bende erken seçim kararı alırım diye heyecanla bekliyor. Onun beklentisi hayata geçmemeli çıkan tablodan hükümet kurulmalı. CHP si hükümetin kurulması engelleyen parti görümünde asla ve asla  olmamalı. Yok saraymış yolsuzluklar suçlular yargılanacakmış bu tür işleri ertelemeli yargıyı bağımsız kılmak için çalışmalı halka verdiği ekonomik sözleri şart koşmalı tüm bunları yapmak için iktidar ortağı olmalı. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5148