ÖLÜMLÜ BU DÜNYA‏

Sevgili dostlarım biliyorsunuz iptal edilen belediye seçimleri geçenlerde yapıldı iktidarın çok önem verdiği ve devletin tüm olanakları seferber edildi. Ağrı ve Yalova ilçemizin hiç birini alamadı.

      Sevgili dostlarım biliyorsunuz iptal edilen belediye seçimleri geçenlerde yapıldı iktidarın  çok önem verdiği ve devletin tüm olanakları seferber edildi. Ağrı ve Yalova ilçemizin hiç birini alamadı. Biliyorsunuz demokrasilerde seçimler spor gibi olmalıdır kaybeden kazananı tebrik eder başarı dilemelidir. Ama ülkemizde bu olmuyor çünkü hiçbir dönem demokrasi savunuluculuğu  yapmayan onu araç olarak gören bu iktidar üç dönemdir kaybetmiyordu son günlerde mini seçim kaybedince gözünü kapatıp kulağını tıkayarak kazanan kişilerin partisine hakaret ediyor, iftira atıyor yakında o bölgenin tüm devlet yetkililerini  görevden alırsa şaşırmayın. Şimdi soruyorum  bu insanlar bu ülkede demokrasi ile barışık olabilir mi?

                 Sayın başbakanım bu dünya ölümlü bir yer Allah sizlere ömür versin ama ölüm hak ve her canlı bunu tadacak bunu siz benden iyi bilmenize rağmen ne bu kin ve nefret ne bu doyumsuzluk tek adamlık ve kibirlik sizin yaptığınız ve söyledikleriniz dört yüz yıl yaşayan kargalar bile söylemez yok siz onlardan çok mu yaşayacaksınız(inşallah). Bırakın artık şahsi çıkarınız için yaptıklarınız. Bir açılım dediniz tüm yurttaşların onurunu kırdınız, Taksime insan sokmadınız Diyarbakır, Bingöl kara yolunu ulaşıma açamadınız, ellerinde çiçek olanı ıslattınız, biber gazı sıktınız, devlete baş kaldıranları baş tacı ettiniz yapmayın sayın başbakanım bu dünya ölümlü dünya şahsi çıkar için  o dünyayı unutmaya değmez.

                         Sevgili dostlarım ben insanları çok seviyorum ırkı,cinsi, dini, imanı ne olursa olsun herkesi sevmek için tanrımdan  ömür diliyorum. Anlamadığım tek şey dinden, imandan, İslamiyetten söz edip Tanrının  yarattığı insanları benden olan ve olmayan diye ayıran insanlar işte onları çözemiyorum. Bu dünyada ilahi işlerin yargısı yok inançların ibadetlerin mükafatı siyasilerden beklemek hiç yok inanç sömürüsü ile  bir yere gelip Tanrının yarattığı kulları kandırmak  iktidarı sürdürmek asla yok.

                             Sevgili dostlarım dünyada  İslamiyetin dışında bir çok din var ama inanın hiç kimse kandırılmıyor, dininden ötürü korkutulmuyor, hiçbir siyasetçi kendisine  siyasi malzeme  yapmıyor. Ama ülkemizde insanlar Allah korkusu ile ürkütülüyor o kutsal yaratıcının ismini siyasi çıkar için kullanılıyor. Ama dinimiz için hiçbir şey yapılmıyor. Biliyorsunuz son günlerde diyanet başkanımızın soma faciasından ötürü başbakana cevaben bir konuşması oldu. O konuşmasından sonra kendimi çok daha haklı görüyor tedbiri elden bırakıp tedbiri konuşanların ve insan hayatında soma  ilçemizde olduğu gibi kazaların kaçınılmaz olduğunu ifade edenlerin kutsal dinimize ne kadar zarar verdiğini bir kez daha ifade ediyor. Diyanet işleri başkanının konuşmasını  taktir ediyor kendisini kutluyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8465