ÖN SEÇiM?

ÖN SEÇiM?
Merhaba sevgili okuyucularım seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Partiler il ve ilçe kongrelerini yapıyorlar  her parti vitrin peşinde ülkenin tanınmış simaları ile ilgileniyorlar.  Oysa millet vekili seçilecek olan kişileri liderler değil o partinin üyeleri belirlemeli. AKP si saraydan idare edildiği için sanıyorum adaylarda saraydan çıkacak. CHP si ülkenin büyük bölümünde ön seçim yapacak doğrusu da bu. 

Artvin geçen dönem   üyelerin oyları ile millet vekillerini belirlediler  geçen dönemde aday olanlar yine aday olacaklarını ilan ettiler. Bunlara katılacak olanlar olabilir şu an için gazetemizin imtiaz  sahibi İsmet Başar’ın ismi  geçiyor ne kadar doğru bilmem sanıyorum kendisi  bu konuda bir açıklama yapacaktır. Benim asıl  üstünde durmak istediğim konu adaylar netleşince üyeleri hemen  sahilin ve yukarısının adayı diye ikiye ayrılması  bu  doğru değil CHP si bir evdir herkes en iyisini nasıl seçeriz diye düşünmeli. Genel seçimde sahil dedikleri Kemalpaşa, Hopa, Arhavi bu oyunun oyuncağı olmadı özellikle Hopa şu an vekilimiz olan sayın Uğur Bayraktutan’a  üç yüze yakın oy verdi. Peki birilerinin yukarının adayı dediği kişiler Hopanın değil CHP sinin iki aday olan Necdet Aydın ve Fehmi Ustabaş arkadaşımıza kaç  oy verdi. Onların suçu sahilden olmalarımı idi yoksa CHP sinde siyaset yapıp  bölgeciliği de benimseyenlerin mi kabahati idi.
Sevgili Artvinliler bu sözüm tüm ilçe ve beldelerini kapsayarak yazıyorum. Biz bir bütünüz bizde şövenlik ve bölgecilik olmaz ve olmamalı yukarısı ve aşağısı diye ne bir ilçe var ne de bir belde  siyasette başarılı kim olur ilimizi en iyi şekilde kim temsil eder geçmiş başarısı nedir onun döneminde kaç ilçe kaç belde  kazanılmış ben buna bakarım yoksa onun nereli olduğuna bakmam.

 Çünkü ben Artvini  bir bütün olarak ele alır başarıyı böyle ararım. Şayet ilçe ayrımcılığı yaparak başarı arayacaksam her ilçenin CHP sine vermiş olduğu oyu baz alırım ama  bunu etik görmediğim için en çok oy biz veriyoruz  Hopa ve Arhavi yani birilerinin tabiri olarak sahilin seçmenleri olarak deriz fakat  böyle bir sözcük CHP li birine yakışmaz düşüncesi ile demiyoruz. Adayın tüm Artvinin üyeleri seçsin istiyoruz  ve bunu yaparken de  yukarının aşağının adayı diye değerlendirilmesini  asla ve asla   yakıştıramıyorum. Artvin merkez  geçen dönem büyük bir hataya imza attı diğer adaylara oy vermedi. Oysa Hopa bölgesinde iki adayı olmasına rağmen bölgeciliği değil CHP li oluşunu sergiledi. Artvin bizim ilimiz bizlerde Artvinliyiz burada yapmamız gereken iş Artvini AKP sinden nasıl kurtarabiliriz olmalı. Geçen dönem yapılan hatanın tekrarı olursa il ve ilçe bazında yöresel seçimlerde  nasıl hüsrana uğradıksa aynısını tekrar yaşarız.
Sevgili Artvinli dostlarım cumhuriyet tarihinin en büyük yenilgisini 2014 tarihinde yapılan  belediye seçimlerinde aldık. Bunun telafisi yönünden adayları belirlemesek bu  hüsranı yine yaşarız. Kimse kusura bakmasın biz muhalefetiz Ankara da pek başarılı olamıyoruz deme hakkına sahip  olmadığı gibi bölgesinde yaşanılan başarısızlığın  sorumluluğundan  kaçamaz 2014 belediye seçimlerinin sorumlusu sayın Uğur Bayraktutan ile birlikte  CHP si yöneticileridir. Seçim örgüt işi bireysel  isteklere baş üstüne diyerek seçim kazanılmıyor. 
Onun için  iyi örgütlenmeli ahbap  çavuş ilişkileri ile değil CHP sinin terbiyesi ve onun başarısı için çalışmalı sevda ülke olmalı başarı herkesle paylaşılmalı. 2015 genel seçimlerinin telafisi yok onun için kişileri değil ülkeyi düşünerek en iyi adayları seçmeliyiz.

                         Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 943