ÖNCE AKLANIN‏

Sevgili dostlarım zor günler geçiriyoruz yasal bir devletin başkanı ile diğerleri çatışıyor. Millet kaybediyor dolar aldı başını gidiyor.

 Sevgili dostlarım zor günler geçiriyoruz yasal bir devletin başkanı ile diğerleri çatışıyor. Millet kaybediyor dolar aldı başını gidiyor. Her şey zam peş peşe geliyor çıkarlarına dokunuldu diye bağıranlar devlet içinde ikinci  bir devlet arayanlar dün nerde idi. Suçluların aklanmadan suçlu  aramaları ne kadar adil ve inandırıcı. İşine gelen yasal kısımlara sahip çıkanlar bu gün yargıçları yargılamanın  peşinde. Peki sizlerin  suçlu olup olmadığını bu ülkede yargılayan yargıçlar olmasın mı istiyorsunuz. Ben yargı kararı olmadan hiç kimseyi suçlama peşinde değilim ama yargıdan kaçanlarda suçsuzdur diyenlerden hiç değilim. Yolsuzlukta ismi geçen bakanlarınız aklanmadan cezasını bakanlıktan alarak siz mi  verdiniz? Onlar suçsuz diyorsanız neden bakanlığı ellerinden aldınız. Hukukun  bağımsız olmasını istiyorsanız neden oğlunun yargının karşısına göndermediniz. Bu  güne kadar Allah Allah diyerek bu  milletin oyunu aldınız şimdi soruyorum  size Allah aşkına  cemaat ile aran neden  bozuldu çık bu millete  bunu anlat. Mit müdürünü yargıç çağırdı diye gece yarısı kanun değiştirdin. Peki bakanların suçlandı diye  onları  görevden  aldınız nerden biliyorsunuz belki onların suçu yoktu. İslamiyetin ilk şartı ülkeyi yönetenin adil ve adaletli olması gerekir der siz ilk şartına uyan bir başbakan  değilsiniz diğerlerini konuşmaya bile gerek yok.

             Değerli dostlarım kimse  bu ülkeye bir Atatürk daha gelecek diye beklemesin her vatanını seven   birer Atatürk olduğunu düşünsün ve bu iktidara mart seçimlerinde dur desin geçit vermesin. Demokrasiyi sevmeyenler bu gün demokrasiyi kendilerine kurtuluş  yolu olarak  seçiyorlar ülkenin içinde bir devlet daha var diye ağlıyorlar. Kimse demiyor  ki bu ülkeyi siz on bir yıldır yönetmiyor musunuz? Devletin içinde ki diğer güçlerden söz ederken sizler hangi güçten yanasınız  da oğlunuzu çağıran yargıya karşı savaş açıyorsunuz. Aklanmak varken  neden yargıdan  kaçıyorsunuz. Bilal Erdoğan yetmiş beş milyonluk bir  ülkeden biri değil mi sizin oğlunuz olması ona suç işleme hakkı veriyor mu? Suçu yok diyorsanız bunun kararını hangi sıfatla veriyorsunuz. Siz bu ülkenin başbakanısınız yargısı değil ülkenin  yargısına ilk saygı gösteren siz olmalısınız ama olmuyorsunuz peki neden?

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9056