önce halkım

halk

Sevgili dostlarım bu ülkenin bir ferdi olarak üzüntülerimi dile getirmek istiyorum. Biliyorsunuz Soma bölgemizde bir facia yaşandı ihmal deyin, bilgisizlik deyin, para hırsı, siyasilerin vurdum duymazlığı ve yandaşlığı deyin ne deseniz deyin ölen yurttaşlarımızı  geri getiremez, onların üzerinden siyaset yapılırsa o güzel insanları her gün öldürmüş oluruz. Ülkemizde her faciadan sonra bir kelle aranıyor neden istifa etmiyorlar diye yargılanıyor bu doğru değil evet sorumlular üzerlerine düşeni yapmalı istifa etmeleri gerekirse etmeli, ama bunu muhalefet diline dolamamalı çünkü bizim millet hep mağdurun yanında olmuş doğruları dondurmuştur siyaset millete göre yapılır, siyaset göre millet dizayn edilmez. Buna göre böyle acılı anlarda siyaset değil şehit olan yurttaşların ailesi düşünmeli onlara nasıl yardımcı oluruz tartışılmalı.

                 Değerli dostlarım yıllardır siyasetin içindeyim nedendir anlamadığım bir olay muhalefet sürekli iktidarın başarısızlığını bekler, bana göre bu çok yanlış başarısız iktidarın zararını halk çekeceğine göre bu beklenmemeli yapılan güzel işler alkışlanmalı iktidara destek olunmalı diye düşünüyorum . yanlış anlamayın ben bu iktidardan söz etmiyorum genel konuşuyorum bunu içinde yöresel yönetimler yani belediyeler dahil örneğin Hopa nın çehresini değiştiren ilklere imza atan bir başkanı vardı iki ay önce şimdi yok değişti iktidarın adayı kazandı bir Hopalı olarak bunlar başarısız olsunda bir sonraki seçimi biz kazanalım düşüncesi içinde olamam olursam ilçe halkına haksızlık yapar onların yaşanılır bir ilçede yaşamalarına engel olurum diye düşünürüm.

                Evet ben bu belediyeye oy vermedim partisinin tutumundan ama başarılı olmalarını isterim ve alkışlarım yeter ki halkım güzellikler içinde yaşasın. Sayın Başkan Nedim Cihan bire bir görüştüğüm bir kişi konuşmaları ve düşünceleri ile yapmak istedikleri işler ilçeme çağ attırır ben şimdi inşallah başaramaz, hiçbir iş yapamaz nasıl diyeyim. Ülke olarak üç beş siyasetçinin şahsi çıkarları için yaptıkları siyaset yüzünden Avrupa seviyesine gelemiyoruz artık bu tür düşünceler yok olmalı iş yapan her kim olursa olsun alkışlanmalı. Aranızda benimde değiştiğimi düşünenleriniz, belediyeye yalakalık yapıyor  diyenleriniz olabilir ama şunu bilin ki ben asla değişmem doğrularım kırmızı çizgimdir  yazılarım halkımın çıkarları doğrultusunda devam edecektir. Mevcut belediye yakın  takip altında yan gelir yatarlar, halkımın ihtiyacını karşılamazlarsa en ağır  cevabı benden alırlar, ben inanıyorum ki Başkanı rahat bırakırlarsa çok daha faydalı olur yok siyasiler her işe karışır, dediğimiz olacak düşüncesi taşırlarsa Başkan sıkıntı yaşar o zamanda ilçem kaybeder bende en ağır eleştiri yazımı yazarım. Ama asla  bir C.H.P li olarak Hopa belediyesinin başarısız olsun düşüncesi içinde olmam yeter ki güzel işler yapsınlar ben onları her zaman onure ederim aksi taktirde eleştirir halkıma  şikayet ederim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5232