ÖNCE HOPA

ÖNCE HOPA

Sevgili okuyucularım Hopa belediyesi göreve başladığının altı ayını doldurdu bu güne kadar yaptıkları görülmese bile güzel işler yapacaklarına dair söz vermişlerdi  sanıyorum unutmadılar . ilk olarak iller bankasının katkısı ile liman’ın girişinde yapılan ve açık denize pompalanacak olan alt yapının pis suları ve artıkları ilçenin bir kısmını saran pis kokuların yok olması için yapılan çalışmalar doğru ve çok önem arz eden bir olay. Sayın Başkan Nedim Cihan ilk seçildiği gün itibarı ile en çok önem verdiğini alt yapı çalışmasının sonlandırması aşaması tebrik edilecek bir değer ben şahsen Başkanı kutluyorum vermiş olduğu ilk sözü yerine getirdiği için. Bir de kendilerinden ricam olacak liman işletmesinin kömür tahliyesi esnasında çevreye dağılan kömür tozu çevre sakinlerini ciddi şekilde rahatsız ediyor işletme müdürü Meriç bey bir şeyler yapmaya çalışmış ama yeteri kadar harcama yapmadığı için kömür tozuna yeterince müdahale edememiş belediyenin olaya el atması gerek gerekirse bazı önlemleri de  dile getirmesi gerek.

            Değerli dostlarım ilçe belediyemiz iktidarın çok arzuladığı bir yer dönemin Başbakanı sayın Tayyip Erdoğan ülkenin üç belediyesini çok istiyordu bunların biride Hopa idi evet istediğiniz oldu top şimdi sizde sayın Başbakanım Ahmet Davutoğlu yeterince desteği verin de ilçemiz hak ettiği yere gelsin. Taktir edesiniz ki  Hopa harıta üzerinde çok önemli bir  coğrafyanın içinde  sarp sınır kapısında bir günde yirmi sekiz bin kişi çıkış yapmış giden tırlar ilçe trafiğini felç ediyor o sürücüler ülkemize döviz getiriyorsa bunun karşılığında devlet olarak gereken hizmeti vermelisiniz bir an önce sahil dolgu işlemini başlatmalı şehir içi  trafiği rahatlatmalısınız. Sarp gümrüğü  şu an cevap veremiyor memur eksikliği yanında çevrenin kısıtlı alanla oluşması insanlara büyük sıkıntılar yaşatıyor son tüneli yıkmalı köyün içine doğru alanlar açmalı, gerekirse denizi doldurmalısınız. İlçemiz bu yıl gelen turistlere yeteri kadar cevap veremedi gelenlerin bir çoğu Batum’a gitti orda konakladı işletme sahiplerini teşvik etmeli Hopa ve Kemal paşa ilçemizde birkaç tane daha  konaklama yerleri yapılmalı.

            Sevgili okuyucularım turizm biliyorsunuz bacasız fabrikadır ilçe belediye başkan yardımcısı ve yazı işleri müdürü Turizm müdürlüğünden gelmiş bir arkadaşımız olduğu için turizm’e çok önem veriyor yapmak istedikleri bir çok projeleri gündeme getirdi başarır başaramaz bunu bilmem ama düşünceleri ve yapmak istedikler bölgemiz için olması gereken güzel işler sanıyorum iktidar avantajı ile işin içinden çıkarlar. Ben daha öncede belirtmiştim Hopa belediyesi yapacağı tüm güzel işleri yazacağım ve alkışlayacağım diye  örneğin sayın başkanım Nedim Cihan özellikle kendinden önceki başkan Sayın Turan Kasımoğlu’nun yapmış ve başlattığı tüm işlere öncelik vereceğim ve tamamlayacağım demesi bana göre alkışlanacak bir olay, evet sayın Kasımoğlu ilklerin adamı olmasına rağmen ve Hopa ilçesinin çehresine değiştirmesinin meyvesini seçim kazanarak  ödüllendirilmeli idi ama olmadı ben dünde, bu günde, yarında sayın kasımoğlu’na hizmetlerinden ötürü hep minnet ve şükranla anacağım bunca hizmetlerden sonra seçim kaybedilmemeli id ama oldu bir kere ne yapalım dünyanın sonu değil canı sağ olsun. Şunu açık ve net olarak yazıyorum A.K.P li olmam mümkün değil ama ilçe belediyesinin başarılı olması için elimden geleni yapacağıma dair söz verebilirim. Şu an muhalefete düştük yöresel yönetimde ilçemizde bu demek değil ki görevde olan arkadaşlarım başaramasın yine biz gelelim biz yapalım bunu kararını zamanı geldi mi ilçe halkı verir yalnız her şeye rağmen mevcut belediyenin güzel işler yapması tek dileğimdir çünkü Hopa her şeyin en iyisine laiktir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5257