• Ana Sayfa
  • »
  • ÖNCE MİLLET SONRA SİYASET‏

ÖNCE MİLLET SONRA SİYASET‏

ÖNCE MİLLET SONRA SİYASET‏

Merhaba değerli okuyucularım seçimler biteli on gün oluyor henüz net bir şey yok her şey konuşuluyor bu konuşmaların içinde olumlu olumsuz her söz var evet bu konuşmaları anlarım ama içinde öyle bir hesap var ki bunu anlamaktan zorluk çekiyorum bu hesap AKP si lazım olan 18 vekili para ile satın alacağı onlar her şeyin çözümü para düşünebilirler ama kedini para karşı satanlar ne düşünecekler, yüce milletin ve kendilerine oy veren insanlar ne diyecekler, parayla halkını satanlar bu ülkeye ne verecekler, AKP si satın alacağı bu insanlara nasıl güvenip hükümeti kuracak, yarınlarda millete nasıl hesap verecek tüm bu sorular milletin önünde bu çirkinlikler oluşmadan bir şey yapmalı. MHP  hırsız baba misali baba hırsızı tuttum getir oğlum baba gelmiyor o zaman bırak gitsin gitmede  gitmiyor dediği gibi onla kurmam bunla kurmam ben ana muhalefet olacağım gibi sözlerle bu ülkeye bir katkı sağlayamaz HDP diyor ki ben oluşacak bir CHP MHP iktidarını dışarıdan desteklerim eh ne güzel kurun o zaman yok olmaz ben HDP ile yan yana gelmem ya arkadaş Türk milleti onlar oy vermiş yüzde on üç gibi bir sonuçla ödüllendirmiş sen ne diye inatçılık yapıyorsun seçmenlerin bu inadından belki memnun olabilir ama millet ne diyor öğren bakalım.

         Evet şu ana kadar CHP nin duruşu ve sözleri insanlar memnun ediyor en azından oyuncağını kaybeden çocuk gibi ağlamıyor her görüşe ve koalisyona yokum  demiyor, ülkeyi kaosa sürüklemiyor ama bir MHP bunu yapamıyor sandıktan çıkan sonucu okuyamıyor bu duruşları ile ülkeyi çıkmaza sokuyor bunu da düşünemiyor. On üç yıldır bir çok konuda AKP sine baston oldu şimdi neden omuz vermiyor onu da anlamış değilim. ALLAH korusun olası bir erken seçimde çıkacak olan sonucu ben şimdiden görür gibi oluyorken yıllardır siyaset yapanların görememesi beni düşündürüyor. Sayın Cumhur Başkanı siyaset hayatı boyu erken seçime karşı çıkmıştır ama şimdi can atıyor peki neden diye demi düşünemiyorsunuz. Bakın beyler sandıktan hesap soracak hükümette kurulur hesap sorulmadan yalnız insanların midesine hitap edecek bir şekilde de hükümet kurulur bunun kararını siz verin biz verecek olsak sizleri bizi temsil edin diye seçip Ankara’ya göndermezdik. Sandığa saygısı olmayan demokrasi dersi veremez, milletin huzuruna çıkamaz bu milletle dalga geçilmez on üç yıldır ülkenin başına ne geldi ise erken seçim yüzünden geldi aynı senaryoyu yaşamak istemiyoruz aklınızı başınıza alın  ve ona göre davranın.

            Sevgili okuyucularım hükümet kurmak için bir çok alternatif var ama bunlar hükümet olmanın peşinde değil ana muhalefet olmanın peşinde ne olacak ana muhalefet olursan CHP yıllardır oldu ne verebildi de sen vereceksin sayın Devlet Bahçeli işi yokuşa sürme kininden kendini kurtar kurtar ki millete kurtarsın bu duruşunla senin  hiçbir şey kazanamayacağın gibi milletin çok şey kaybedeceği işlere neden oluyorsun . evet zor bir süreci seçenler yüzünden ülke çıkmaza girebilir bunun önüne geçilmesi lazım oda CHP ile AKP koalisyonu zorunlu hala geliyor demek onun için kurmaylar otursunlar radikal kararlar alsınlar alacakları karar ülkenin çıkarları doğrultusunda olacağı için bireysel kaprisleri ortaya sürmesinler bakanlık konusunda ısrarcı değil yapıcı olsunlar ama söz verilen ekonomik işlerde dik dursunlar millet kimin bakan olacağını değil akşam olunca ne yiyeceğini düşünüyor midesi boş olan kişi bakanlarla ilgilenmez bir sorun bakalım ülkede kaç bakan var? Hangi adam ne bakanıdır bakın bakalım kaç kişi cevap verebilecek  şunu açık ne net yazıyorum siyaseti ülkenizde yaşayan kişilere göre yapın sizlerin düşündüğü gibi yapmayın saygılarımla 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3324