ÖNCE ONURUM‏

Sevgili dostlarım sanıyorum bir müddet cumhurbaşkanlığını ve adayını konuşacağız.

 A.k.p si resmen adayını açıklamasa sayın Başbakanın adaylığı kesin gibi diyorlar ama ben inanmıyorum başkanlık sistemi gelmeden o aday olmaz çünkü onun kafasında tek adamlık var. Muhalefet bir değerli, ünlü, dünyanın tanıdığı,saydığı  sayın İhsanoğlu’nu aday çıkardı ve adına çatı aday dendi. Belki aday iyi ama çatı ismi doğru değil keşke buna temel aday deselerdi bilirsiniz çatı temelden sonra inşaat bitiminde en son yapılacak bir iş. Oysa temel aday olsa idi de üstünü halk tamamlasaydı. Evet aday kim gösterilse tartışılacaktı bu temel aday veya çatı aday olmuş fark etmeyecekti. Ülkede gerçek bir sorun var oda onurumuz demokrasi, insan hakları yok cumhuriyet, barış, açılım bunların hiç biri onursuz olarak kendini his eden biri için önemi yok. Örneğin ben son günlerde yapılan işleri gördükten sona örneğin bayrak indirmeler, askeri kışlada p.k.k marşı söylemeler, konsolosumuzun ve insanlarımızın esir alınışı, siyasete kutsal dinimizin alet edilişi v.s v.s. bu işler karşısında kendimi zavallı olarak görüyor böyle bir yönetimin altında yaşamaktan onurum elimden alındı diye düşünüyorum.

                    Şimdi soruyorum tüm okuyucularıma  hiçbir rejim insan onurunun önünde değildir bir insanın onuru , haysiyeti, kişiliği yaşatılmıyorsa onun önüne hangi rejimi koyarsanız koyun fark etmez çünkü o kişi artık yaşayan bir ölüdür. Ben neden bu gün bunlardan söz ediyorum çatı adayına laikli, demokrasi, Atatürk ilkeleri, çağdaşlık düşüncelerinden ötürü karşı çıkanlar ellerinden alınan onurlarından haberleri yok sizin sıkıntı duyduğunuz o söylemler on iki yıldır tartışılıyor yetmez ama evet dediniz A.k.p sinin sözde anayasa değişikliğine daha demokratik, özgürlükten yana , ileri demokrasi yalanlarına kanarak destek verdiniz onun ne denli tehlikeli biri oluğunu göremediniz, şimdi kalkmış tüm dünyanın taktirini kazanmış, bir çok ödül almış dört  dil bilen bir bilim adamının adaylığına karşı çıkıyorsunuz merak etmeyin sizin endişe duyduğunuz hiçbir şey onda yok olsa dünya ona değer vermez ödüllendirmezdi çünkü dünya devletleri hatır için, ahbap çavuş ilişkileri ,ile kimseye değer vermez ödül hiç vermez.

                 Evet ben sayın  adaya inanıyor onun iyi bir din adamı ve demokrasiden ve çağdaşlıktan yana biri olduğuna dair kuşku duymuyorum çünkü o gerçek bir Müslüman dinini çıkarı için kullanmayan din işleri ile devlet işlerini bir birinden ayrı tutulması gerek diyen,yalanı, dalanı, soygunu, şaibesi olmayan bir adam böyle birinin adaylığına karşı çıkılmaz destek sağlanır diye düşündüğüm için benim oyum Ekmelettin beyin. Ben inanıyorum kaybolan onurumuz, incilen gururumuz dünyanın taktir ettiği bu değeli insan sayesinde yeniden kavuşacağız en azından dünya bizimle alay edemeyecek, kimse başımıza çuval geçiremeyecek, bayrağımız indiremeyeck, konsolosumuzu rehin alamayacaktır.ben demokrasi sevdalısı biriyim ama onursuz demokrasi bana yavan ekmek gibi geldiğini düşündüğüm için önce onurum diyor saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9093