ÖNCE ÖZÜR DİLEYİN?

ÖNCE ÖZÜR DİLEYİN?
Merhaba değerli Artvin Post gazetesi okurlarım. Havalar ısındı, çiçekler açtı, ortaklı yeşerdi yakında çay da gelir oh ne güzel. Bu yaz bir milat olacak ve bu ülke AKP sinden kurtulacak sayı Başbakan geçen Artvin’e geldi ilgi ve alaka yoktu okul öğrencileri ve belediye çalışanları zorunlu olarak getirdiler peki neden her şeyde hile ve hurda var bizler bu ülkede doğru bir şey yapamayacak mıyız? Siyaset siyasilerin yarıştığı bir  arenadır bu yarışa Devlet alet edilemez çünkü Devleti yönetenler her kese eşit mesafede durmalıdır, alenen taraf olmamalıdır demokrasi bunu emreder ama takan mı var adamlar ölene kadar iktidar olmayı düşünüyorlar paraya, pula, şöhrete doymadılar yeter artık bu doyumsuz insanlardan ülkeyi kurtaralım yoksa ekmeğe muhtaç kalırız. Sayın Başbakan konuşuyor yol yaptık, tünel yapıyoruz falan  filan ya arkadaş üç dönemdir iktidarsınız doğru yol yaptınız, tünel de yapıyorsunuz biz yaptıklarınızı inkar etmiyoruz görevinizdi yaptınız peki yapmamanız gerekenleri neden yaptınız insanları benden olan ve olmayan diye  sınıflandırdınız, adaletin karşısına çıkması gerekenleri mecliste akladınız, ülkenin itibarını düşürdünüz, anayasa’da Türk kelimesi ırkçılığı çağrıştırıyor dediniz, T.C kelimesini bir çok yerde indirdiniz, kürt halkı ile teröristleri karıştırdınız, Bayrağımızı indireni seyrettiniz, ata topraklarını terk ettiniz, komşularla kötü oldunuz, kadınlarımızın her işine karışır oldunuz, kısacası şu yaptığınız işler yapmamanız gereken işlerin yanında devede bir kulak

         Sevgili dostlarım sayın Başbakan Artvin’de iki vekil istiyor sormak istiyorum kimin için partisi için mi yoksa , başkanlık için mi, demokrasi ile iş başına geleceksin gelince de demokrasiyi yok edeceksin bu nankörlük neden nedir bu hırs insan bir yerlere gelir bu normal ama bir yerlerde de durur benden sonrası tufan düşünmez. Şimdi seçim zamanı adaylar sahnede her kes konuşacak düşündüklerini ve yapmak istediklerini anlatacak ben seçimlerin adil olmasını istediğim gibi seçime kadar olan süreninde seçim yarışının da  adil ve adaletli olmasını (PEYGAMBER) efendimiz Mekke’yi yönetirken şu cümleyi kullanmıştır  ülkeyi yönetecek olan kişi adil ve adaletli olmalı demiştir. Ama üzülerek söylüyorum AKP sinde bunlar yok seçim süresini bile adaletli yönetemiyorlar tarafsız olması gereken devlet memurlarını siyasetin içine çektikleri gibi birde yanımızda olun diyorlar. Artvin’de gördük devlet memurları yerlerinde olması gerekirken miting alanlarında görüntü verdiler miting kalabalık gözüksün diye ilk okul çocuklarını alana götürdüler.

         Evet beyler ne yapsanız başaramayacaksınız millet bu seçimi kurtuluş savaşlarına benzetiyor tek adamlık sevdanız evlilik göremeyecek bu ülke Atatürk ilke ve devrimlerinden vaz geçmeyecek bu insanları koyun sürüsüne benzettiniz,onlarla alay ettiniz şimdi yalvarmanız boşuna bu halk çoluk çocuğunun geleceğini bir kişiye teslim etmez, parlamenter sisteminden vaz geçmez, emanetçi bir başbakana oy vermez. Evet zor seçim beyinlerini yıkadığınız, onları sadaka ile avuttuğunuz seçmenlerle bu ülke karşı karşıya ama bu sefer zoru onlarla aşacak bu ülke o kandırdığınız , din sömürüsü ile aldattığınız tertemiz insanlar artık size inanmıyor. Sizler gelene kadar ülkenin dünyada bir ismi vardı itibarı, ağırlığı, sözü dinlenir, güvenirliği vardı bunlar bile yok ettiniz ben sizlerden olsam halktan oy isterken önce olumsuzluklarınızdan ötürü özür diler ondan sonra oy isterim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5051