ÖNCE RUH‏

ÖNCE RUH‏

Merhaba sevgili okuyucularım Avrupa kupalarına katılmak için çıktığımız ilk maçta hezimete uğradık . peki neden kaybettik aslanlar gibi on bir kişi saha içinde ne yaptı hiçbir şey yapamadı çünkü ruh kalmamış bir insan bir işe başlamadan önce ben bu işi başaracağım demeli bunu demek içinde bir hedefi bir amacı bir gayesi olmalı bunların hiç biri olmayınca başarı beklemek hayalden öte gitmez. Evet üç sıfır ilk maçta yenildik ben şahsen bu gurupta sonucu olacağız diyorum çünkü ruh uçmuş topçularda inanç kalmamış milli kelimesi dondurulmuş kimsenin hiçbir şey umrunda  değil her kes gibi topçularda günlük yaşıyorlar. Bir ülkede bayrak inerse, terör denen bela ile uzlaşmaya gidilirse, başımıza çuval geçirilirse, konsolos ve çalışanlar rehin alınır  ve devlet seyrederse,  milliyetçilik ayaklar altına alınırsa, Türk kelimesinden rahatsız olunursa, milli değerler tek tek yok edilmeye çalışılırsa o ülkede milli denen bir şey kalmaz milli takımda başarılı olmaz. Bir avuç Gürcistan devletinde yönetenler ve yaşayanlar en büyük Gürcistan Cumhuriyeti diyerek bağırken siz son on üç yıldır en büyük Türkiye Cumhuriyeti diyen bir yöneticiye veya siyasetçiye  denk geldiniz mi?.

            Sevgili dostlarım ırkının cinsiniz, partiniz ne olursa olsun hepimiz Türk vatandaşıyız üç sıfır yenilen takımda Türk milli takımı yanı hepimizin ortak sevdası olan bir takım seksen milyona yanaşan  insan yaşıyor bu topraklarda adam gibi top oynayan , milli ruh taşıyan on bir kişi bulup sahaya çıkaramıyoruz, çıkarsak bile başarılı olamıyoruz bunun bir nedeni olmalı kendi takımlarında başarılı olan topçular milli takımda dökülüyorlarsa milli değer denen o yüce duygu kalmamış demektir buna neden olanlar sanıyorum bu mağlubiyete kına yakarlar. Birileri çıkar ben milli duyguları tanımam, milliyetçilik,  ulusalcılık, devletçilik nedir derse milli takımda o kadar başarılı olur çünkü çocuklar artık inanmıyor milli duygunun  başarılı olmasını suç gibi anlaşılır diye düşünüyor. Evet eskiden milli takım sahaya çıktımı her kes onu tutardı mağlup olduk mu  günlerce ağlardı oysa  şimdi   kimsenin umrunda değil insanlar sahada Türkiye- Türkiye- Türkiye diye bağıramıyor korkudan açılıma zara gelir beni  milliyetçi düşünürler diye bu hala gelmiş bir ülkenin milli takımı hiç olmamalı olursa başarı gelmeyeceğini bilmeli.

             Değerli dostlarım bir insan insan olması için değerlerine önem vermeli bayrağına, toprağına, Atasına, anısına geçmişine sahip çıkmalı  bunları yapmak için asla korkmamalı oysa bizde tam tersi oluyor geçmişe saygı kalmamış ulu önde Atatürk’ün heykelleri indiriliyor kimsede ses yok, toprak bütünlüğümüz feda edilmek üzere insanlar yine suskun, aylarca yurtaşlarımız İŞİT denen terör örgütünde rehin hesap sormak suç oluyor.   Çalanları yazmak, yakalamak suç, dünyada itibarımız sıfır biz kalkmış milli takım neden yenildi  diyoruz. Ya arkadaş milli ne kaldı elimizde de milli takım top oynasın da galip gelsin toptan önce geri almamız gereken o kadar milli değerlerimiz var ki onları almadan hiçbir milli başarımız olamaz çünkü ruh paraya, şöhrete, bölücülüğe, çıkara  odaklanmış. Ülke ateşin içinde ne oluyor diye soranı olmadıktan sonra milli takım yense ne olur yenilse ne olur  bana fark etmez ne olursa olsun yeterki cebimde üç beş kuruş bulunsun diyen bir toplumda milli takım çıkmaz, çıksa da başarılı olmaz. 

                  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8127