ONLAR BU? 06.07.2015

ONLAR BU?
Merhaba sevgili okuyucularım meclis başkanını seçti , konuşmalar devam ediyor MHP neden CHP ye oy vermemiş ya arkadaş neden versin onlar yıllar boyu  CHP ile çekişmedi mi? bir sürü devrimciler şehit edilmedi mi? iki taraftan da ölenler olmadı mı onlarla sürmese bile bir kan davası yok mu . dünü unutarak gelecek dizayn etmeye kalkanlar hayal kırıklığı ile otururlar. Evet  MHP on  üç yıl yaptığının bir yenisini yaptı bu  süre içinde AKP nin darlandığı yerde bunlar baston olmadılar mı, bir çok kanun teklifinde destek vermedi mi şimdi neden feryat ediyorsunuz ben Deniz Baykal’a oy verseler feryat ederdim adamların başına taş düştü kendilerine geldiler diye düşünürdüm bir değişik MHP beklemek çok yanlış olurdu onlar siyaset, devlet yönetimi, sorumluluk anlayışına bulaşmak istemiyorlar ara sıra bu tür işler ile gündeme geliyor uzun bir süre bu gündem ile devam ediyorlar hepsi o kadar. Şimdi soruyorum MHP nin yöneticilerine sizin ülkücüleri ve milliyetçileri hiçe sayma gibi bir lüksünüz var mı? AKP si ana yasadan Türk kelimesini çıkarırken destek olacak mısınız, terör örgütü ile orda burada oturduğunda güvenliğini sağlayacak mısınız?. Milliyetçiliği bir kez daha ayaklar altına aldık derlerse alkışlayacak mısınız?. İstiklal marşını da kaldırmaya çalışırlarsa onay verecek misiniz? Toprak bütünlüğümüzün tartışıldığı bu günlerde dik durabilecek misiniz yoksa AKP sine desteğe devam mı edeceksiniz.

             Sevgili dostlarım bunlar bir birine bağırır. Çağırır ama zor günlerde bir araya gelirler sağ görüş içinde olanlar ihtiyaç halinde birlikte hareket edebiliyorlar burada sıkıntı yok sıkıntı sol görüşlü ve kendini  aydın olarak tanıtan yetmez ama evet diyen kişilerde sözde aydın olanlar kendileri bu yakıştırmayı  nasıl kabul ediyorlar anlamıyorum . sizlere aydın diyorlar siz buna inanmayın çünkü aydınlık demek siz demek değilsiniz siz kendinizi aydın sananlardasınız. Bir görüş ortaya atarsınız veya bir görüşün tarafı olursunuz ama görüşünüzün doğrultusunda oy kullanmaz hiçbir katkı sağlamazsınız 7 Haziran seçimlerinde bile partinize oy vermediniz HDP meclise girsin diyerek ona baston oldunuz ama şimdi MHP ye kızıyorsunuz neden AKP nin adayının seçilmesini sağladı diye onlar daha önce yaptıklarının devamını yaptılar onların işleri bu ya sizin işiniz ne?

              Evet beyler mecliste ki son tabloya göre AKP ile MHP iktidarı oluşturacak gibi gözüküyor olsa bile bu olmayacak çünkü MHP nin kadrosu yok kendileri  bunu açıkça beyan edemiyorlar ama sürekli biz ana muhalefet görevi yapmaya hazırız diyorlar bu demek oluyor ki bende adam yok ben ancak baston olur destek verir, şahit olur el kaldırırım  sıkıştığınız yerde akrabalık görevimi yapar sizi kurtarırım düşüncesi içinde. Peki ne olacak bu tablodan bir iktidar çıkmayacak mı , çıkar CHP nin halka verdiği sözlerde anlaşılır kabul edilirse geriye dönük suçlamalar ve hesaplar ertelenir hükümet  kurulur bana göre CHP asla MHP nin içinde olduğu hiçbir ortaklığa yanaşmamalı onlarla ortaklık yapılmaz bu 2000 yılında erken seçime gitmeleri ile belli oldu artı onlarla bitmeyen kin ve hesap var barışmasını bilmeyenlerle ortaklık olmaz onlara  bu millet tarihi bir fırsat verdi meclis başkanlığı seçiminde AKP sine ilk mağlubiyeti meclis içinde tattır dedi ama onlar anlayamadı seçmenlerini,  arınamadı kin ve nefretlerinden kan çekti onları  ve oylamaya katılmadan  meclis başkanı seçilmesine müsaade edildi onlar dünde bu idi bu günde bu yarında aynı olacaklar ülke yönetiminde ve siyaset arenasında onlarsız hesaplar yapılmalı saygılarımla. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4795