ÖRGÜTÜN KARARI‏

Sevgili okuyucularım ülkelerde kişiler seçimle iş başına gelirler

 Sevgili okuyucularım ülkelerde kişiler seçimle iş başına gelirler. Demokrasinin olmazlardan bir seçim sandığıdır. Bu sandığa gitmeden siyasi partinin temsilcilerine  örgüt denir. Yoksa sayın başbakanın istemediği her kişi ve kuruluşa dediği örgüt değil. Siyasi partinin temsilcilerini  partili olanlar seçer. Belli bir  süre görev yapar beğenilmezlerse bir sonraki seçimde üyelerce değiştirilir. Demokrasilerde bu sistem böyle yürür. Şimdi şunu soruyorum kendilerini aday beklerken olamayıp kızanlara, bakın beyler CHP li  olabilirsiniz ama bu partinin  örgütünden büyük olamazsınız. Kendinizi bunun üstünde görüyorsanız seçimlere bağımsız aday olarak gireceksiniz ya da genel merkezin aday gösterdiği kişiye saygı gösterip yanında duracaksınız. Bunun başaramıyorsanız politika yapmayacaksınız hiç kimse  su değil çünkü dünyada yalnız suyun alternatifi yok. Başka her şeyin  ve her kişinin  bir alternatifi var. Burada tek önem arz eden iş insanların saygılı olması yoksa ben aday olmadım diye oturup ağlaması değil.

                           Bakın beyler her seçim önemli ama inanın 30 martta yapılacak olan seçim bir kurtuluş savaşı öneminde soyguncuların , yalancıların,  bakanlarının  çocuklarının, bürokratların  yolsuzlukları ört pas edilmesi  için yargıçlar değiştiriliyorsa bu seçimin galibi bunlar olursa  ülkenin ismi de rejimi de örf ve adetleri de değişecek olmasını millet çok iyi kavramalı. Ona göre küsüp  karar vermeli. Siyasi tüm partiler yasal bir örgüttür, içinde milyonları barındırır ama seçilecek kişiyi aday olarak ya ilçe veya il teşkilatları belirler. Ya da genel merkez karar verir bunların vermiş olduğu karar milyonlar adına   verilmiş olduğu bir karar olduğu için  kişilerin  kırılma, küsme, istifa etme  gibi lüksleri yoktur ve olmamalıdır. Evet partisine kızan dünde vardı bin parçaya bölünen kendilerini özgürlüklerin olmazlarından gösterdiler sonuç ne oldu ülkenin başına AKP si gibi özgürlüklerin, demokrasinin, kardeşliğin düşmanı kin ve nefretin  takipçisini bela etti. Bunun devamını isteyenler varsa partisine kızmasınlar gitsinler bölücülere katılsınlar.

                             Şunu açık ve net yazıyorum ülkem uçuruma doğru gidiyor. Devleti siyaset esir almış durumda sayın başbakan güçler ayrılığını ortadan kaldırmış tek güç kendini ilan etmiş. Böyle bir ortamda siz partinize küsene kadar ülkeyi yutmak isteyen, parçalayıp bölmek için uğraşan  başbakana  küsseniz ya. Bu devlet size ne yaptı   küskünlerin duruşu devletin yok oluşu demek değil mi? bu ülkenin yedeği yok beyler bana küsmenizi anlarım ama örgütün almış olduğu karar ile gösterdiği adaylar yüzünden ülkenize bir ihanettir. Kim kızarsa kızsın benim sevdam ülkemdir konuşur ve yazarım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4164