ORTAK ADAY?

Sevgili okurlarım cumhurbaşkanlığı seçimine üç ay gibi bir süre kaldı
    Sevgili okurlarım cumhurbaşkanlığı seçimine üç ay gibi bir süre kaldı adaylar netleşmese bile yorumlar devam ediyor sayın başbakan  bu güne kadar  adayım demedi ama   partisinin yapmış olduğu toplantılarda ben olmasam bile partim dimdik ayakta kalacak diye ince bir mesaj verdi. Sanıyorum  aday olacak. Bir çok kişi sayın başbakan aday  olursa kesin kazanır görüşü  taşıyor ben onlar gibi düşünmüyorum. Çünkü bu millet güçlü bir neslin torunudur sürekli hata yapmaz. Atalarının  vermiş olduğu mücadeleyi ve kurulan cumhuriyeti  sonlandırmaz. Sayın başbakanın demokrasi ve laik cumhuriyete karşı sözleri ve düşündükleri kendisinde saklı değil bu güne kadar bunlar için bir çok olumsuzlukları var. Artı olarak partili arkadaşları ondan sonra partiyi ayakta tutabilen birisi olmadığı düşüncesi içindeler yani  Ak parti seçmenleri  bile sayın başbakanın cumhurbaşkanı olmasını istemiyor.

              Şimdi  gelelim muhalefet  liderlerine onlar  ortak bir aday çıkaralım düşüncesi içindeler. Bana göre onlar  bir aday çıkarmasın bunların birlikte hareket etmesi  tabanda ikiye karşı bir olarak düşünülecek ve sayın başbakan  yine mağdurları oynayıp milletin oyunu alacak. Biliyorsunuz  bizim millet dünü hatırlamaz günün mağdurunu tutar bu iktidar milletin diğerleri ile inatlaşmasından on iki yıl iş başında onun için ortak aday yerine tüm ülkeyi kucaklayabilen Ak  partisinin seçmenlerinin de oy verebilecek  bir adayda yoğunlaşın  bunun ismini de MHP CHP nin ortak adayı sözünden vazgeçip yetmiş altı milyonun adayı olarak millete yansıtın. Sakın ve sakın başbakanın mağdur  olacak bir şekil yaratmayın. Çünkü bizim millet çok duygusal  yarını düşünmez günün mağdurunu kurtarmanın peşine düşer.

                                Değerli dostlarım hatırlayın yetmez ama  evet diyen ve kendini aydın gören insanları bu gün hepsi pişman. Ülke tek adamlığı hükümdarlığa doğru gidiyor küllerinden doğan bu millet artık şahlanmalı ülkesini, toprağına, bayrağına sahip çıkmalı tartışmalı yarın ne olur acaba diye macera aramamalı. Tüm dünyanın ve ülkenin saygı duyacağı herkesi kucaklayan  yetmiş altı milyonun  cumhurbaşkanını seçmeli bunun adını da iki partisinin ortak aday diye yansıtmamalı tüm ülkenin  oy verebileceği   Türkiye cumhuriyeti  devletinin adayı olmalı.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5001