OY VERMEM?

OY VERMEM?
Sevgili dostlarım  seçim bir kısa süre  kaldı ben  bunlara oy vermeyeceğim bunun nedenlerini de aşağıda belirteceğim  oy  verenlerde niçin vereceklerini belirtebilirler. öncelikle bu iktidarın döneminde kadına şiddet yüzde  yüz arttığı için oy vermem.  İnsanları dininden ,ırkından, benden olan ve  olmayanlar  dedikleri için kızgın, kırgın öfkeli bir gençlik,kölelikten  yana kadınların her işine karışan, yozlaştırılmış ahlak namus  özgürlük kavramları yok olmuş, ürkütülmüş iş adamları, çıkar işin  şekilden  şekile giren bir medya, bağımsızlığına gölge düşürülmüş  hukuk, AKP si memurları gibi çalışan devlet kadroları, soygunlar, yalanlar, mecliste aklananlar, bakara makara diyecek kadar gözü dönmüşler tüm bunlara neden olan üç dönemlik AKP si iktidarıdır.
            Evet bir yurttaş olarak bunların yaptığı şeyleri oy vererek ödüllendiremem.  Demokrasi  ve parlamenter  sisteminden  rahatsız  olanlar  için meclisin  kapanması yönünden ben nasıl oy kullanabilirim.  Bayrağın inmesine  seyirci kalan terör örgütü ile ittifak yapan, TC kelimesinden rahatsız olan, kutsal dinimizi siyasi çıkarları için kullanan, Atatürk ve  kurtuluş savaşı verne o yiğit insanlara nankörlük yapan kişilere nasıl oy vereyim. Ülkede güven denen kurumu oratdan kaldıran, polisle milletin arasını açan, örf ve adetlerle milli değerleri milletin elinden  alan  vatan toprağını terk edip kaçan  millet ile milleti küs eden ülkeyi yaşanılmaz bir hale getiren bu zihniyetlere  nasıl oy vereyim.
                    Sevgili  okuyucularım buların olumsuzlukları  yazmakla bitmez şimdi soruyorum  biri çıksın neden oy verdiğini anlatıp  beni ikna etsin ülkemizde  hüküm süren  kabadayılık  yapılan  zalimlikler, soygunlar ayrımcı konuşmalar, edilen yemine bağlılık, tek adamlık sevdası, oy uğruna  toprak pazarlığı ekonomik çöküş, atanamayan öğretmenler, bağımsız adalet, atanmış bir başbakan, cemaate verilenler, oslo da ki görüşmeler, öcalanı kurtuluş olarak görenler v.s. v.s. tüm bunlar yoktur, olmamıştır, bilmiyorum, görmedim, duymadım diyen varsa  gelsin  bana  söz veriyorum bende AKP sine oy vereceğim.  Net ve açık yazıyorum bu ülkenin kurtuluşu canla kanla olmuştur. bunu inkar edenlere  oy vermeyerek aziz şehitlerimize vefa borcumu az da olsa ödeyeceğim.  Cumhuriyeti ve laik düzeni kuranlara demokrasi ile bizleri 92 yıl yaşatanlara AKP sine oy vererek saygısızlık ve vefasızlık yapmayacağım. Oy verenlere saygı duyarım ama  kendime ihanet etmeyeceğim. saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4985