OY VERMEYİN?

OY VERMEYİN?
Merhaba sevgili dostlarım halkımızın önüne bir kez daha seçim sandığı geliyor 7 Haziran  seçimlerinden bu güne kadar bu iktidar ne yaptı da  seçmenlerin karşısına çıkıyor anlamış değilim uzaktan kumanda edilen bir parti genel başkanı ve Başbakan biat eden bakanlar bu halk hep uyutulmak istendi bir koalisyon oluşturamayan meclis ve içindeki  550 vekil merak ediyorum bu seçim konuşmalarında ne konuşacaklar halkı nasıl uyutacaklar bunların tek hesabı bu. Şu an yaşadığımız ortam sanıyorum akıllı bir toplumun başına gelmez biz  akıllı olduğumuza  göre bize gelmemeli kör bile aynı çukura iki kez düşmez  7 Haziran seçimlerinde halk AKP yi iktidar yapmadı ama muhalefete de düşürmedi yine birinci parti yaptı şimdi baraj altına bırakmalı bir düşünün her gün şehit haberleri gelirken ülke terör belası ile boğuşurken buna bir çare arayalım demiyorlar çare olarak erken seçimi görüyorlar bu olacak iş mi Allah aşkına. Şunu açık ve net yazıyorum kos koca ülke bir kişinin arzusunu giderme peşine düştü başkanlık sevdası ülkenin çivisini çıkardı  artık halkın memleketine sahip çıkma zamanı sekteye uğrayan demokrasi tek adamlık sevdası, cumhuriyet karşıtı söylemler son bulmalı onun içinde AKP si baraj altında kalmalı muhalefet bile olmamalı.

           Sevgili dostlarım diktatör sandıkla gelir ama sandıkla gitmez çünkü sandıkla gidecek olan tüm yolları kapatırlar Hukuk, yargı, parlamenter sistem, demokrasi ve adil seçim beklenemez çünkü onlar engellenmiştir. Hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen ülkede tek sorumlu kendisi imiş gibi davranan birinin seçeneği tektir ne pahasına olursa olsun gitmemek sevdası olan Başkanlık sistemine yasal kılıf ayarlamak. Biliyorsunuz 7 Haziran seçimleri yapıldı sonuçlar açıklandı ilk günden sonucu beğenmeyen erken seçim dedi ve öylede oldu çünkü sandıktan birinci çıkan parti kendinsin partisi ne istiyorsa yaptırıyor ve öyle de oldu.. tek çare milletin ayağa kalkması gelen şehitlerin gelmemesi için mevcut iktidardan kurtulması bunun için sandıkta çok akıllı oy kullanması.

          Evet zor günlerin içinden çıkılma sansı doğdu akıllı kuş iki ayağı ile yakalanır derler bunlar erken seçime gitmekle akıllı iş yaptıklarını sanıyorlar bu halkın ülkesine olan bağlılığını bilmiyorlar en zor anlarda millet şahlanır işte onlardan biri bu seçimde olacak ve yüce millet on üç yıllık saltanatı, yasa hukuk tanımayan, demokrasiyi hazmedemeyen, ben yaptımsa doğrudur düşüncesine sandığa gömecek ben kalben inanıyorum sizlerde inanın bu ülkenin yedeği yok mevcut ülkemize sahip çıkalım  Anayasa ile yönetilen bu ülkenin bir kişinin isteğine ihtiyacı  yok anayasayı tanımayan onu delen kişilere onay vermeyin 7 Haziran seçimlerinde iktidar olamadı diye savaş çıkaranlara gönülde vermeyin oyda vermeyin saygılarımla.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4785