OYNANAN OYUN

Merhaba değerli dostlarım bu güne kadar her kes bir şekilde birine oy verdi on iki yıldır AKP si iktidarda ,vatan, bayrak, demokrasi, laiklik, güçler ayrılığı gibi devletin sembollerini ve kurumlarını, kendi hesaplarına göre nasıl yerle bir ettikleri 17

 Eğitimden sağlığa, diplomatlardan bürokratlara uzanan birçok değişikliğe imza attı. Geçmişle hesaplaşma uğruna , iyi kötü tüm uygulamaları aynı kefeye koydu ve dönüştürücü politikalardan korkmadı. Bunları yaparken, tek bir gayesi vardı iktidarı korumak gelelim esas meseleye. Son bir yıldır Türkiye, olağan üstü hadiseler yaşıyor bu olanlardan sadece biri batı ülkelerin birinde yaşansa hükümetler anında düşer, anlamıyorum bizde nasıl oluyor da iktidar partisi bunları lehine çeviriyor. Dolayısıyla bayrak indirme ve Musul’daki rehin alma hadiselerini nasıl okumamız gerekir?. Bu hadiselerin arka planında hükümetin yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir iç politika hesabı  yatıyor olabilir mi?

                         Sevgili dostlarım gezi parkıyla keskinleşen toplumsal kutuplaşma , AKP nin yerel seçimlerde seçmenini kısmen muhafaza etmesini sağladı. Kutuplaşma bizzat AKP tarafından bir strateji olarak kullanıldı. Yerel seçimlerde Türkiye genelinde üç parti ile yarışan AKP için bu durum bir avantaj haline geldi . AKP nin yarattığı bizle ve diğerleri ,yani Türkiye  toplumunun siyasi ideolojisi ikiye bölünürken  bu bölünen parçalardan biri AKP nin olacak, diğeri   kendi içinde üçe bölünecekti , nitekim onca olumsuzluğa rağmen  yüzde 46’lık bir oy oranına sahip oldu. Peki bu oy oranı bunlara cumhurbaşkanlığı seçimleri için yeterli olacak mı . tabi ki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçmen tercihleri özellikle son iki aday kalması durumunda diğer seçimlerden farklı olacak. Sağ görüşe kendini yakın hissedenlerden AKP lehine kopuşlar olabilir, ancak gezi süreci gösterdi ki Türkiye’de yeni toplumsal yapı seleflerine göre ideoloji duvarlarından sıyrılmış durumda, bu süreçte zafer ve bozkurt işareti aynı karede yer aldı, farklı etnik kökene, mezhebe, dünya görüşüne, ahlak anlayışına sahip vatandaşlar birlikte hareket edebildi  AKP’nin baskıcı politikaları yandaşlarına rant  sağlayan düzenlemeleri , ispatlanmayan ancak varlığı adeta hissedilen yolsuzlukları bir karşı blok oluşumuna sebebiyet verdi. Bu karşı blok çok tercihli seçimlerde ayrışmayacak hale geldi.

                     Evet önümüzde çok önemli bir seçim var  bu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’nin başarılı olabilmesi için bu blokta çatlamaların meydana gelmesi gereklidir.  Seçmen bu güne kadar yapılan işleri göz önüne getirecek ve ülkenin onuru, kaybettiği itibarı geri almak için sandıkta tercihini yapacaktır ve yapmalıdır. Son günlerde sayın Başbakan yine tüm insanları kucaklıyorum demeye başladı sizler bu sözlere kanmamalı bu adamı asla cumhurbaşkanı yapmamalısınız. Kürt vatandaşların oyuna ihtiyacı olduğu için terör örgütüne kucak açan biri bu ülkeye cumhurbaşkanı olamaz şu an oynanan oyunlar tek bir amaç için oynanıyor oda cumhurbaşkanlığı için sizler bu oyuna iştirak etmemeli hatta bu oyunu oylarınızla bozmalısınız. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5072