OYUNA GELMEYİN?

OYUNA GELMEYİN?
  Sevgili dostlarım Suruçta yaşanılan terör ölümleri bizleri derinden  üzmüştür  şeh güçleri düğmeye basmış bizleri orta doğu cehennemine  sokmak için elinden geleni yapmaktadır. Ülkeyi yönetenler  çok iyi düşünmeli İslam ile terörü birbirinden ayırt etmelidir IŞID  denen örgütünün İslamla bu güne kadar hiçbir ilgisi olmamış yarınlar içinde hiçbir programı yoktur işleri can almak insanlara korku yaşatmak huzur ve barışa mermi atmaktır. Evet belki dün ülke olacak onları yardım etmiş olabilir bunu da milletten saklayabiliriz ama  artık şapka düştü kel gözüktü  onlara asla ödül vermemeli varsa ülkemizde onların elemanları derhal yasal işlere başlamalı. İslam adına yapıyoruz diyenlere kulak asmamalı. Böyle bir İslami düşüncenin İslam da yeri olmadığını ülkeyi yönetenler tarafından halka çok iyi ve net anlatılmalı.

                            Evet bu yaşanılan olaylar güvenlik zaifiyeti  verilen tavizler  yaşanılmış olabilir. Şimdi bu yanlışlara takılıp  sorumluluğu yanlış yapanların üstüne bırakmak bir çare değil çare millet devlet ve siyaset  olarak tek vücut olmak bir yanlışa da neden olmamaktır. Hükümet kurulma aşamasında yaşanılan bu vahim terör hareketi insanların aklına çeşitli sorular getirebilir hiç kimse akla gelen sorulara takılıp kalmamalı ortada bilinen somut bir sorun vardır o da bizleri bataklığa çekmek isteyenlerin rüyalarına son vermeli. Ülke içinde  ve ülke dışından ülkemize karşı yapılan ve bundan sonra yapılmak istenen terör hareketine karşı her türlü önlem alınmalı en sert bir şekilde cezalandırılmalıdır.

                            Sevgili okuyucularım  Suruç  ilçemizde yaşanılan ölümle sonuçlanan terör hareketi insanlık tarihine kara bir gün olarak geçecektir. Siyasilerin yapması  gereken tek iş derhal hükümeti kurmaktır hiç kimse  geçmişe takılıp koalisyonu bozma hevesine girip erken seçim hayaline düşmesin ülkenin bu zorlu coğrafyasında kaybedecek zamanı yok bu milletin meclise gönderdiği 550 millet vekili var bunların bir araya gelmesi sağlanamıyorsa erken seçim nasıl bir çare olarak halkın önüne  sürülüyor hiç kimse sorumluluğunu düşünmeden taşın altına elini koymadan çareyi millette aramasın. Yapılacak  bir erken seçimde aynı matematik sonuç çıkacağı yüksek ihtimal o zaman ne olacak altı ayda bir seçim mi  yapılacak  bu ülkede. Ülkemiz üzerinden büyük bir oyun oynanıyor mecliste ki sayın vekiller önce siz bir araya gelin bu oyunu bozun ondan sonra çıkın halkın karşısına ve ne konuşacaksanız konuşun. Bir ortaklığı deneyin ondan sonra başka çarelere yönelin. Kendinizi değil milleti düşünerek ortak olursanız pek alada olabilir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4652