oyuncak ettiler

oyuncak ettiler

 Sevgili okuyucularım bazı söylemler vardır tarihsel değer taşır  bazıları da  bunu kendine göre yorumlar. Oysa işin doğrusu tarihten ders almak olmalı  iş böyle olmasa idi hiç kimse tarih tekerrür’ den ibarettir der mi idi .bu sözleri günümüz için söylesek ve uyarlasak bu gün iktidarda olanlar gibi 21. yüzyılın gerekenlerini yapması gerekirken kafayı  yüz yıl önceki Osmanlı yönetimi için yorar mı idi .A.K.P si iktidarı amaçlarına araç olarak kullandığı demokratik rejimi kadınları örtünmeye, erkekleri ürkütmeye uğraşır mı. atalarımız her gün yeni bir şey öğrenmekten mutlu olduklarını söylerlerdi. Oysa günümüzde her şey çok iyi bildiklerini iddia edenler geçmişten ders çıkarmayı zahmet görerek toplumsal olaylarda da aynı kafayla yürümeye devam ediyorlar. Şu an  başbakan olan kişinin daha fazla demokrasi isteğini sembolize eden Gezi Park eylemlerinden ders aldığını söylemek mümkün mü . yine bu iktidarın ODTÜ arazisindeki ağaç katliamı ile gelişen olayların mimarı olan Ankara büyük şehir belediyesini himaye ederek toplumsal değerlerden ne kadar yoksul olduklarını göstermiyor mu?.

              Evet bu iktidarın demokratik hiçbir olaya merhameti yok tüm Avrupa bu iktidarın Taksim direnişinden hiçbir ders almamış derken , geçmişten ders almanın değerleri yeniden ülkenin gündemine gelmiş oldu. Ben yol için cami bile yıkarım diyen sayın Başbakan medeniyetten söz ediyor da medeni ülkelerin bir ağacı kesmemek için yaptığı yolları neden görmüyor. Gündem değiştirme ustası olan A.K.P si şimdide dünyanın en saygın üniversitesi olan O.D.T.Ü kafayı taktı nedeni belli oradaki öğrencilerin sabrı ile oynamak ve  çaresiz bırakmak  ve böylece ülkenin son kalesini de ele geçirmek.  Taksim direnişine sahip çıkan sayın Kadir Topbaş ve Bülent Arınç ile yolları ayırdı gibi İstanbul büyük şehir belediyesi yaptırmış olduğu bir ankette Kadir topbaş A.K.P sinden çok oy alıyor diye gösterdi buna sinirlenen Başbakan partiden çok oy alacağını iddia edenler bağımsız aday olsunlar diye çıkıştı şimdi yüce millet bundan demokrasi mi bekleyecek.

             Sevgili dostlarım ne ağaca ne kuşa neden insana saygısını yitirmiş olanlarla artık ülkemiz bir yere gidemez Amerika’da yaşayan  Fetullah  hoca bile bu iktidardan artık umut kesmiş olacak ki gazetesinin yazarları artık bir A.K.P sine oy vermeyiz diyor. Açımlı adı altında gerçekleştirdiği tüm işlerde başarısız olanlar şimdi terör örgütün tehtidi altında adamlar iç savaştan söz ediyor bize verdiğiniz sözleri yerine getirin diye baskı kuruyor neyin sözünü verdiniz? Verdiğiniz sözden milletin haberi var mı diyorlar ses yok  bir avuç teröristlere kos koca ülkeyi oyuncak haline getiren bu iktidara oy vermek doğrumu?.   

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5214